Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Zakończył się kurs dla młodych konstruktorów

Zakończył się kurs dla młodych konstruktorów

Zakończył się kurs dla młodych konstruktorów. Uczniowie: pomoże nam znaleźć pracę

autocad002

Wraz z końcem stycznia w Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” w Mielcu zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2015/16. Dyplomy otrzymali już uczestnicy kursu „Zapis konstrukcji z elementami komputerowego wspomagania projektowania  2D i 3D”.

Zajęcia, przeznaczone dla uczniów liceów rozpoczęły się 23 października ubiegłego roku i trwały łącznie 36 godzin. Podczas kursu prowadzonego przez Halinę Nowakowską młodzież poznała m.in. sposoby przedstawienia na rysunkach budowy zewnętrznej i wewnętrznej części maszyn oraz zasady i elementy wymiarowania rzutów przedmiotów .

Podczas zajęć wykorzystywano zaawansowane programy komputerowe, takie jak m.in. Autodesk Inventor Professional i AutoCAD, używane przez profesjonalnych konstruktorów.

Jak twierdzą sami uczestnicy kursu, warsztaty przyczyniły się do lepszego przygotowania się do podjęcia studiów politechnicznych. Od swoich starszych kolegów słyszeli, że na studiach rysunek techniczny sprawiał im wiele problemów. Dlatego też chętnie skorzystali z oferty „Leonarda”.

Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” działa od lutego 2015 roku przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Jej celem jest przede wszystkim rozwijanie wśród uczniów zainteresowań naukowych, wyobraźni i kreatywności oraz umiejętności technicznych związanych z przemysłowym charakterem Mielca, a także przygotowanie młodzieży do wyboru dalszej drogi kształcenia.

Michał Krawiec

 

kurs dla młodych konstruktorów

 

Sprawdź również

Stal Mielec w Ekstraklasie! Feta (Filmik)

34.kolejka Fortuna 1 Liga PGE FKS STAL MIELEC – CHOJNICZANKA CHOJNICE (0:1) sobota 25 lipca 2020, …