Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Zapraszamy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Cmentarz parafialny w Mielcu. Mogiła poległych obrońców Państwowych Zakładów Lotniczych Wytwórnia Płatowców Nr 2 w Mielcu-Cyrance podczas bombardowania niemieckiego 2 września 1939 r. Fot. Włodzimierz Gąsiewski 2 IX 2018 r.

Zapraszamy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

W niedzielę, 1 września, przypada okrągła, osiemdziesiąta rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbędą się na placu przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Mielcu.

Uroczystości rozpoczną się 1 września o godzinie 13:00 – od odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania uczestników. Następnie organizatorzy przedstawią zebranym krótki rys historyczny, jego dopełnieniem będą zaś występy artystyczne chóru i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Około godz. 13:20 nastąpi uczczenie pamięci poległych i zamordowanych uczestników II wojny światowej.Delegaci, jak co roku, przy tablicach upamiętniających heroizm żołnierzy Wojska Polskiego, złożą kwiaty i zapalą znicze.

Organizatorami uroczystości są: Starostwo Powiatowe w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Podstawowa Nr 3.

Zapraszamy mieszkańców powiatu mieleckiego do udziału w uroczystości.

 STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

 Monika Skrzypek

Sprawdź również

Wśród najlepszych na Podkarpaciu

Historyczny awans koszykarek ZSP Ruda (Gmina Radomyśl Wielki) do finału wojewódzkiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego! …