Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Zarzuty dla sprawców kradzieży rowerów

Zarzuty dla sprawców kradzieży rowerów

Mielec, poniedziałek, 01-06-2015

 
 

W wyniku kilkutygodniowych czynności prowadzonych w ramach postępowań dotyczących kradzieży rowerów policjanci zatrzymali trzech sprawców podejrzanych o kradzież jednośladów z terenu miasta. Zatrzymani mężczyźni mają od 18 do 21 lat. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

Policjanci prowadzący czynności w sprawie kradzieży rowerów z terenu Mielca ustalili trzech sprawców tych przestępstw. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić trzem mężczyznom w wieku od 18 do 21 lat zarzut kradzieży sześciu rowerów. Policjanci przesłuchując pokrzywdzonych i świadków ustalili, że trzej mężczyźni wspólnie kradli rowery z klatek schodowych, piwnic oraz ze stojaków na rowery zamontowanych pod placówkami handlowymi. Jeden z mężczyzn zwykle miał przy sobie obcęgi, które służyły mu do obcinania linek, którymi właściciele zabezpieczali swoje jednoślady.

W prowadzonym postępowaniu mężczyznom udowodniono przestępstwo kradzieży sześciu rowerów o wartości od 500 do 1000 złotych. Część jednośladów została odzyskana. Po zakończonym postępowaniu trafią one do rąk właścicieli.

Policjanci w tej sprawie prowadzą dalsze czynności, które dążą do przedstawienia podejrzanym kolejnych zarzutów. Za kradzież odpowiedzą przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/

Sprawdź również

Pobił mężczyznę, który udzielił mu schronienia

04.09.2020. Dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego to środki, które zastosował prokurator wobec …