Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Samorząd i społeczność / Znamy zwycięzców 35. Biegu Radomyskiego

Znamy zwycięzców 35. Biegu Radomyskiego

Jacek Żądło z Mielca i Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego triumfowali w 35. Ogólnopolskim Biegu Radomyskim im. Jacka Kozioła. W kilometrowym biegu dla gimnazjalistów wygrał Robert Jachym z Dulczy Małej, a w gronie uczniów szkół podstawowych najlepszy był Konrad Szczur z Izbisk.

W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało 27 mężczyzn i 17 kobiet, zaś w rywalizacji na 1 km uczestniczyło 19 młodych biegaczy ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Nasi w czołówce

Jacek Żądło 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 34 minut i 21 sekund. Blisko minutę później na mecie zameldował się Grzegorz Czyż z Tarnowa. Bardzo dobrze pobiegli radomyślanie. Tomasz Koczwara był trzeci, Grzegorz Giża – czwarty, a Dariusz Wolak – ósmy. Na 9. miejscu bieg zakończył pochodzący z Mielca, a obecnie mieszkający w kanadyjskim Toronto Ryszard Kagan, który wygrał swoją kategorię wiekową.

Wśród kobiet, które również rywalizowały na dystansie 10 km, bezkonkurencyjna była Marta Prajzner (czas: 39,24). Druga była Anna Rochmalska z Dębicy, a trzecia Joanna Olchawa z Krakowa. Jako piąta przybiegła Elżbieta Hyjek z Mielca.

Tak startowała młodzież

Z kolei kilometrową trasę spośród gimnazjalistów najszybciej pokonał Robert Jachym z Dulczy Małej.  Za nim finiszowali Marek Pęczek z Janowca i Mateusz Ryczek z Partyni. W gronie uczniów podstawówek zwyciężył Konrad Szczur z Izbisk, przed swoim bratem Kacprem i Dominikiem Drągiem z Radomyśla Wielkiego.

Puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i pieniężne najlepszym biegaczom wręczyli: z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego Stanisław Lonczak i Andrzej Kozioł, syn Jacka Kozioła.

Pamięci inicjatora biegu

Sobotni (18.07) Ogólnopolski Bieg Radomyski im. Jacka Kozioła rozegrano 35. raz – Po raz pierwszy miłośnicy biegania wystartowali w Radomyślu Wielkim w 1981 roku. Inicjatorem imprezy był Jacek Kozioł, ówczesny szef radomyskiego ośrodka kultury i ogniska TKKF „Szarotka”. Po śmierci głównego organizatora imprezy, a więc od 1993 roku bieg ma charakter memoriału – przypomina Małgorzata Cichoń, organizatorka biegu z radomyskiej „Szarotki”, która działa przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek.

WYNIKI

Bieg główny10 km

MĘŻCZYŹNI

1. Jacek Żądło (Mielec) – 34,21 (najlepszy w kat. wiekowej do 29)

2. Grzegorz Czyż (Tarnów) – 35,30 (najlepszy w kat. wiekowej 40-49 lat)

3. Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 36,53 (najlepszy w kat. wiekowej 30-39)

4. Grzegorz Giża (Radomyśl Wielki) – 37,42

5. Kamil Skiba (Tarnów) – 37,50

6. Paweł Moździerz (Tarnów) – 38,21

7. Łukasz Kozioł (Dębica) – 39,55

8. Dariusz Wolak (Radomyśl Wielki) – 40,05

9. Ryszard Kagan (Toronto – Kanada) – 40,23 (najlepszy w kat. wiekowej 50-59 lat)

10. Adrian Walat (Rzeszów) – 40,57

KOBIETY

1. Marta Prajzner (Krościenko Wyżne) – 39,24 (najlepsza w kat. wiekowej 30-39 lat)

2. Anna Rochmalska (Dębica) – 41,49 (najlepsza w kat. wiekowej do 29 lat)