Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Bez kategorii / WKRÓTCE ZOSTANIE WBITA PIERWSZA ŁOPATA POD BUDOWĘ NOWEJ HALI

WKRÓTCE ZOSTANIE WBITA PIERWSZA ŁOPATA POD BUDOWĘ NOWEJ HALI

08.04.2019 r. W marcu do Starostwa Powiatowego w Mielcu trafił wniosek o wydanie zamiennego pozwolenia na budowę wraz z projektem budowlanym zamiennym według wymagań Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą „Zaprojektowanie i budowa hali sportowej na terenie MOSiR w Mielcu przy ulicy Solskiego”.

W ten sposób zakończył się podstawowy etap projektowania obiektu, na który z niecierpliwością czeka całe mieleckie środowisko sportowe i nie tylko. Przypomnijmy, że podpisana 18 października 2018 roku umowa z wykonawcą tej inwestycji, konsorcjum firm Mosty Łódź S.A., Balzola Polska Sp. z o.o oraz Construcciones y PromocionesBalzola S.A. dawała projektantom sześć miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowo-technicznej niezbędnej do ponownego wydania pozwolenia na budowę. Zgodnie z zawartym kontraktem wykonawca ma 28 miesięcy na realizację budowy obiektu, który zastąpi popularną „hangar arenę”.

Ponowne przygotowanie dokumentacji projektowej uwzględniło zmiany wprowadzone po unieważnieniu przetargu, które jednak nie zmieniły żadnej z funkcji nowego obiektu. Na halę basenową składać się będą trzy niecki wykonane ze stali nierdzewnej. Główny 25-metrowy basen sportowy o głębokości 2 metrów będzie miał 8 torów i widownię na około 400 miejsc. Druga niecka z 3 torami,zwana basenem rozgrzewkowym, będzie służyła do nauki pływania, a trzecia o powierzchni około 140 m2  i głębokości od 90 do 125 cm będzie basenem rekreacyjnym.

Ważnym akcentem basenu rekreacyjnego oprócz urządzeń do hydromasażu będzie brodzik dla dzieci o głębokości 40 cm. i powierzchni około 36 m2.W części basenowej umiejscowiono także salę bufetową z której będzie można przejść na wyższą kondygnację do strefy odnowy biologicznej w której także będzie niewielki bufet.

Powierzchnia hali basenowej wyniesie około 1520 m2. Niewiele mniej bo ok. 1200 m2 będzie miała sala treningowa z widownią na ok.50 osób mieszcząca pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale powierzchni – trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Innym atutem sali treningowej będzie ścianka wspinaczkowa o wysokości 9 metrów i powierzchni ok. 200 m2.

– Czekamy na wydanie pozwolenia na budowę obiektu, a następnie rozpoczęcie prac ziemnych. To ważny moment tej inwestycji, którą obserwuje nie tylko cały Mielec, ale także wielu mieszkańców regionu. Wszyscy czekamy na obiekt, z którego będziemy dumni i który przyniesie nam sporo sportowych emocji – powiedział Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Główna arena hali, dedykowana przede wszystkim takim dyscyplinom zespołowym jak piłka ręczna, siatkówka czy futsal, po wprowadzonych do projektu zmianach pomieści 3023 widzów. W jej otoczeniu  zaprojektowano m.in. szatnie (osobne dla piłki ręcznej, osobne dla piłki siatkowej), salę konferencyjną, kilka pokoi trenerskich, powierzchnie magazynowe, a także niewielką salę rozgrzewkową o powierzchni około 210 m2, która będzie mogła być wykorzystywana nie tylko przez wiodące dyscypliny sportowe, ale także będzie służyć do prowadzenia treningów np. w boksie czy tenisie stołowym.

Mielecka hala będzie wykorzystywana nie tylko do imprez sportowych, ale także do np. koncertów czy pokazów, stąd niezwykle przydatna będzie możliwość bezpośredniego wjazdu na arenę główną samochodów dostawczych o masie  do 3,5 tony. Tak jak to miało miejsce przy starej hali dostępne dla mieszkańców będzie przejście między nową halą i stadionem z ulicy Solskiego do ulicy Kusocińskiego. W bezpośrednim otoczeniu hali oprócz parkingów zaprojektowano elementy małej architektury i zieleń, na dachu obiektu przewidziano miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.

Dostępność do obiektu dla kibiców za pośrednictwem trzech wejść będzie jednakowa zarówno od strony ulicy Kusocińskiego jak i Solskiego. Cały obiekt dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (m.in. odpowiednie podjazdy, kilka wind czy wydzielone miejsca na widowni i na parkingach).

Akceptacja i wydanie zamiennego pozwolenia na budowę nie kończy procesu projektowania. Na bieżąco będą wykonywane projekty wykonawcze i warsztatowe, które według zapewnień Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą podlegały konsultacji z klubami sportowymi i potencjalnymi użytkownikami nowego obiektu.

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

Warsztaty rodzinne

W niedzielę, 15 grudnia, w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym instruktorka plastyki Agnieszka Szala-Jagiełło pomagała tworzyć mielczanom  ozdoby …