Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

DEKALOG NA SZKOLE

SZKOŁA  PODSTAWOWA  W  TUSZOWIE  NARODOWYM  „ PRZYKAZANIAMI  STOI ”

          Na frontowej ścianie szkoły, tuż przy wejściu znajdują się dwie wielkie marmurowe tablice, na których napisano dziesięć Bożych Przykazań. Wyglądem swoim przypominają słynne tablice Mojżeszowe. Powieszono je całkiem niedawno, niebawem wkrótce będzie ich poświęcenie.

Jest to niewątpliwie ewenement w skali kraju. Miejmy nadzieję, że będzie to skutkować wzmożoną religijnością młodzieży, a społeczeństwo Tuszowa będzie się stawać coraz lepsze.

Być może inne szkoły, za przykładem tuszowskiej, będą zamieszczać takie tablice.

Należy jeszcze dodać, że Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem nosi imię gen. Władysława Sikorskiego, którego 75 rocznicę śmierci w tym roku będziemy obchodzić. W związku z tym w dniu 1 lipca „ szykuje się” wielka uroczystość, na którą zaproszony jest Prezydent RP  Andrzej Duda. Zapewne Pan Prezydent, jak i zaproszeni goście dostrzegą tę znakomitą tablicę i sława szczególnie religijnej wioski, będącej miejscem urodzenia Generała Sikorskiego, rozejdzie się na całą Polskę.

Inf. i fot.   Kazimierz Tarapata

Sprawdź również

Bezpłatne badania dla kobiet

Od 9 do 14 lutego w cytomammobusie na rynku w Radomyślu Wielkim odbędą się bezpłatne …

2 komentarze

  1. Konstytucja RP art 25. „Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym”.

  2. Chore. szkoła jest świecka dla wszystkich wyznań. wystarczy ,..ze religia jest w szkole a powinna być w kosciele. Nigdy bym na to nie pozwoliła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *