Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Ferie w Domu Kultury SCK – tydzień 1

Ferie w Domu Kultury SCK – tydzień 1

Zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne, dwie wystawy, symulator jazdy „Jestem rajdowcem”, spektakl Teatru „Maska” – wszystko to Dom Kultury SCK przygotował dla dzieci i młodzieży w pierwszym tygodniu zimowych ferii.

Setki dzieci brały udział w zajęciach, jakie instruktorzy Domu Kultury SCK przygotowali specjalnie na okres ferii. Uczestnicy zajęć tanecznych, teatralnych i plastycznych mieli okazję ćwiczyć swoje umiejętności pod okiem specjalistów, którzy udzielali im rad i wskazówek.

Sporym powodzeniem cieszyły się zajęcia na symulatorze jazdy, gdzie można było sprawdzić swoje predyspozycje do jazdy autem rajdowym, wypróbować refleks i rywalizować z innymi. Symulator „Jestem rajdowcem” był oblegany przez fanów motoryzacji.

Oszukać zmysły

Uwagę przykuwa też wystawa interaktywna w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Domu Kultury, na której młodzi ludzie poznawać mogą tajemnice ludzkich zmysłów. Walorem wystawy modele i eksperymenty, które pozwalają zrozumieć, jak działają ludzkie zmysły. Dlaczego obraz w siatkówce oka jest odwrócony, czy możliwe jest precyzyjne określenie temperatury dotykiem, czy łatwo „czyta się palcami”? Ponad 60 doświadczeń pozwala sprawdzić działanie narządów zmysłów i ich ograniczenia. Niektóre doświadczenia starają się oszukać zmysły, tym samym obnażając ich ograniczenia.

Wystawa pochodzi z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Hachiko – pies z tokijskiego pomnika

19 stycznia młodzi mielczanie mieli okazję obejrzeć spektakl „Hachiko” Teatru „Maska” z Rzeszowa. Spektakl opowiedział o legendarnym japońskim piesku Hachiko, którego przyjaźń z jego właścicielem stała się legendą w Japoni, a pies doczekał się pomnika w Tokio.

Historia Hachiko uwiodła młodą publiczność mielecką, która z uwagą śledziła rozwój wydarzeń na scenie sali widowiskowej Domu Kultury SCK.

Wszystkie zwierzęta, małe i duże…

W Galerii ESCEK już od 19 stycznia dostępna jest wystawa „Wszystkie zwierzęta, małe i duże”, na której prezentowany jest dorobek polskiej szkoły ilustracji. Ekspozycja jest bogatą i wielowymiarową opowieścią o zwierzęcym losie – tym dosłownym i symbolicznym. Prezentowane prace pochodzą z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, a kuratorem wystawy jest Maria Grażyna Szpyra. Wieloletnia współpraca co roku owocuje znakomitymi wystawami, skierowanymi zarówno do dzieci i młodzieży, a także do dorosłych. Autorami prezentowanych ilustracji są: Tomasz Borowski, Emilia Dziubak, Maria Ekier, Piotr Fąfrowicz, Elżbieta Gaudasińska, Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Zbigniew Kołaczek, Ola Kucharska – Cybuch, Halina Kuźnicka, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Jolanta Marcolla, Franciszek Maśluszczak, Marian Nowiński, Krystyna Michałowska, Leszek Ołdak, Wanda Orlińska, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Małgorzata Sawicka-Woronowicz, Anna Sędziwy, Olga Siemaszko – pierwsza dama polskiej ilustracji, Janusz Stanny, Elżbieta Wasiuczyńska, Zdzisław Witwicki, Halina Zakrzewska.

Drugi tydzień ferii także zapowiada się atrakcyjnie. Oprócz wystaw i warsztatów teatralnych, plastycznych, tanecznych, na mieleckie dzieci czeka bal karnawałowy, który poprzedzą warsztaty tworzenia masek karnawałowych.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a

„O kwadroludkach i pikselikach wierszo-bajki dla młodszych i starszych dzieci”

Sprawdź również

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz to wystawa, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie publiczności. Niezwykłe, żelazne rzeźby …