Urodził się 13 lutego 1928 r. w Przeciszowie (woj. krakowskie). Artysta malarz. Jako absolwent Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Oświęcimiu rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Umiejętności nabywał m.in. pod kierunkiem Hanny Rudzkiej–Cybisowej. Studia ukończył w 1957 r. Od wielu lat związany był z Mielcem. Na początku lat 60. nadzorował budowę mieleckiego szpitala, pełniąc jednocześnie funkcję zastępcy dyrektora tej placówki. W 1972 r. został kierownikiem Wydziału Kultury w Powiatowej Radzie Narodowej w Mielcu, a w dwa lata później dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. W dniu 1 stycznia 1978 r. objął stanowisko dyrektora będącego w stanie organizacji Muzeum Regionalnego w Mielcu. Dzięki niemu przeprowadzono remont tzw. „Jadernówki”, gdzie obecnie znajduje się muzeum. Z jego inicjatywy rozpoczęto prace adaptacyjne na potrzeby muzeum Pałacu Oborskich. Przez długi okres czasu był członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, pełniąc tam także funkcję wiceprezesa. W znacznym stopniu przyczynił się do wydania monografii Mielca. Znany był jako pejzażysta miasta i okolic. Jego malarstwo znajduje się w Muzeum Regionalnym w Mielcu. W latach 90. powołany został w skład zarządu miejscowego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. W tym czasie prowadził zaawansowane prace nad monografią cmentarza parafialnego przy ul. H. Sienkiewicza w Mielcu. Monografia „Cmentarz parafialny przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu”, dokończona przez syna Dariusza, ukazała się w 2000 roku. W 1993 r. przeszedł na emeryturę. Zmarł po ciężkiej chorobie 4 kwietnia 1994 r.
K. Gargas- Gąsiewska, Pędzlem, piórem, pasją. Katalog, twórców i animatorów kultury Ziemi Mieleckiej. Mielec 2007, s. 104;
Henryk Momot, Panorama Mielca. Olej na płótnie. W: K. Gargas- Gąsiewska, Pędzlem, piórem, pasją. Katalog, twórców i animatorów kultury Ziemi Mieleckiej. Mielec 2007, s. 104.
W naszym antykwariacie Mielecjana – wystawialiśmy m.in.: