Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Historyczne „Nadwisłocze” zaprasza do współpracy

Historyczne „Nadwisłocze” zaprasza do współpracy

Szanowni Państwo. „Nadwisłocze” – nadal formalnie zarejestrowane jako tytuł prasowy, kontynuuje swoją edycję. Tym razem w tematycznej wersji historycznej. Będzie się to odbywać kilkutorowo. Na bieżąco, poprzez zakładkę na stronie  http://promocja.mielec.pl/category/antykwariat-wydawnictwa/wydawnictwa/nadwislocze/   oraz na dedykowanej stronie Facebooka https://www.facebook.com/nadwislocze/ będą na bieżąco ukazywać się przesyłane przez autorów artykuły,  wspomnienia, zdjęcia, omówienia książek itp., w formie profesjonalnego składu komputerowy czasopisma w formacie jpg i pdf. Natomiast pod koniec 2020 lub na początku 2021 r. poza elektroniczną wersja pdf Historycznego „Nadwisłocza”, która bezpłatnie będzie zamieszczona w Internecie, planowane jest wydanie limitowanej wersji drukowanej. Może ją umożliwić subskrypcja oraz ewentualni reklamodawcy i sponsorzy. Wszystkie formy publikacji będą miały charakter wzajemnie niekomercyjny i bezpłatny dla odbiorców. Przesłanie artykułu lub grafik/zdjęć oznacza zgodę na ich nieodpłatną publikację. Redakcja „Nadwisłocza” zapewnia natomiast bezpłatne udostępnianie wersji pdf czasopisma w Internecie, licząc na możliwą dużą rzeszę odbiorców.

Szanowni Państwo! Od 2003 r. ukazało się do tej pory 47 numerów „Nadwisłocza”. W sumie było to ok. trzy tysiące stron formatu A-4 różnorodnych artykułów napisanych przez wielu autorów. Do tej pory poszukiwane są archiwalne numery czasopisma. Wiedza o nim sięga daleko poza granice regionu mieleckiego, Podkarpacia, wykraczając także poza granice Polski. Zapraszam więc do współpracy i  przesyłania artykułów na adres: gasiewski@interia.eu

Dr Włodzimierz Gąsiewski

Redaktor Naczelny „Nadwisłocza”

Artykuły mogą obejmować różne okresy historyczne po współczesność, a ich zasięg terytorialny może mieć wymiar lokalny, regionalny, ogólnopolski, a nawet zagraniczny.  Proszę ewentualnie o nadsyłanie artykułów wcześniej nie publikowanych. Przy artykułach które już się ukazały, jeśli zawierają one nowe elementy i uzupełnienia i Waszym zdaniem zasługują na dalsze propagowanie, proszę podawać w jakim wydawnictwie/czasopiśmie i kiedy zostały zamieszczone (także w Internecie). Można przesyłać informacje o wydanych książkach, ich recenzje i omówienia, a także relacje i zdjęcia ze spotkań, sesji naukowych, konferencji itp. Wraz z artykułami proszę ewentualnie przesyłać krótkie własne biogramy twórcze wraz ze zdjęciem.

Do tej pory ukazały się następujące artykuły:

Spis treści:

Godni pamięci i chwały
str. 4-7 – Tomasz Dydo. Rodzinne opowieści. Mieczysław Mazur z Borków Nizińskich.
str. 8-9 – Klaudia Smykla, Władysław Smykla z babul zginął w obronie Warszawy we wrześniu 1939 r.
str. 10-21 – Włodzimierz Gąsiewski, Generał Sikorski i jego rola w Bitwie warszawskiej. Niektóre rozkazy z okresu 13 VIII – 27 VIII 1920 r.
Historia, architektura i kultura
str. 22-23 – Remigiusz Ogonowski, Szlakiem architektury drewnianej w Bieszczadach.
str. 24-31 – Marta Fitał, Drewniany kościółek parafialny pw. św. Marka Ewangelisty z Rzochowa.
str. 32-33 – Marta Fitał, Noc Kupały i inne raniżowskie zwyczaje.
str. 34-37 – Włodzimierz Gąsiewski, Noc Kupały i spalenie czarownicy w Glinach Małych.
str. 38-58 – Andrzej Krempa. Dwór Malinie.

Poniżej bezpłatny pdf aktualnej wersji Historycznego Nadwisłocza:

2020-08-13 Historyczne Nadwisłocze 49_20 str. 1-58

W podobnym formacie redagowane już jest Literackie „Nadwisłocze”:

Literackie „Nadwisłocze” pod patronatem honorowym Związku Literatów Polskich oddział w Rzeszowie

Sprawdź również

Warsztaty rodzinne

W niedzielę, 15 grudnia, w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym instruktorka plastyki Agnieszka Szala-Jagiełło pomagała tworzyć mielczanom  ozdoby …