Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Mielecki plan gospodarki niskoemisyjnej

Mielecki plan gospodarki niskoemisyjnej

Miasto Mielec w ramach przeprowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie konkursu uzyskało dotację w wysokości 85% kosztów wykonania projektu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 – w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej – plany gospodarki niskoemisyjnej” na opracowanie Planu gospodarki niskoemisyjnej. Plan będzie niezbędnym dokumentem przy wnioskowaniu o finansowanie inwestycji ze środków unijnych w latach 2014 – 2020.

 

Czym jest Plan gospodarki niskoemisyjnej (PGN)?

 

Plan gospodarki niskoemisyjnej to dokument strategiczny, który określi kierunki dla miasta  na lata 2014 – 20120 w zakresie działań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w takich sektorach jak: transport publiczny i prywatny, budownictwo publiczne, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię czy gospodarka odpadami. Dokument ten ma wyznaczać konkretne działania dla miasta w zakresie redukcji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii. 

 

Jak wygląda opracowanie Planu?

 

Przygotowanie Planu rozpocznie się od zidentyfikowania gospodarki energią w mieście. W tym celu do współpracy Urząd Miasta zaprosi zarówno lokalny przemysł i zakłady usługowe ale również mieszkańców. Do końca listopada, opolska firma ATMOTERM S.A przeprowadzi ankietyzację mieszkańców. Ankieterzy odwiedzą Państwa w celu uzyskania tylko i wyłącznie informacji dotyczących źródła ciepła w lokalu, podstawowych informacji o lokalu oraz podjętych lub planowanych działaniach termomodernizacyjnych. Ankieterzy krótką ankietę przeprowadzą z Państwem „w drzwiach”.

 

Następnie, na podstawie uzyskanych informacji, oraz innych planów i strategii obowiązujących na terenie miasta, Wykonawca będzie mógł wskazać konkretne działania realizujące cele wyznaczone przez miasto.

 

W kolejnym etapie opracowanie zostanie poddane konsultacjom społecznym. Tym samym każdy mieszkaniec będzie mógł zapoznać się z zawartością dokumentu. Krokiem finalizującym całe przedsięwzięcie będzie uchwalenie Planu.

Sprawdź również

Mielecki Pochód Niepodległości i patriotyczna manifestacja pod Pomnikiem Wolności

W dniu 11 listopada tradycyjnie już od 1989 r. w Mielcu odbywały się liczne wydarzenia …