Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Nocne czuwanie poetyckie „Wilczej Jamie” w Smolniku w Bieszczadach

Nocne czuwanie poetyckie „Wilczej Jamie” w Smolniku w Bieszczadach

30 listopada 2013 r. w "Wilczej Jamie" w Smolniku odbyła się druga edycja projektu "Stachura", którego zwieńczeniem był koncert oraz nocne czuwanie poetyckie. Uczestnicy warsztatów odśpiewali teksty Edwarda Stachury z muzyką Romana Kołakowskiego.

„Stachura. Fabula Rasa” to niezwykły projekt muzyczny, który zrodził się w sercu Bieszczad, w kultowej Wilczej Jamie, w Smolniku nad Sanem. Bardzo młodzi, bardzo utalentowani wykonawcy przygotowali pod okiem Romana Kołakowskiego, kompozytora i spiritus movens tego wydarzenia utwory do słów Edwarda Stachury, zaaranżowane przez Adama Skrzypka, basistę, kierownika muzycznego teatru Capitol we Wrocławiu.

W cudownej atmosferze Wilczej Jamy powstały utwory, tchnące siłą poezji, interpretacyjną energią młodości i profesjonalizmem jazzowego brzmienia i koloru.

Projekt przeniósł się potem do województwa kujawsko-pomorskiego, do Torunia, który dla Stachury był ważną częścią jego artystycznej tożsamości, gdzie został zaprezentowany po raz drugi na żywo.

Latem 2013 roku materiał został zarejestrowany w studio. Jedenastu młodych wykonawców, zaproszeni goście oraz autor projektu, Roman Kołakowski, nagrani w sumie 15 utworów, które składają się tę płytę.

Dziś prezentujemy pierwszy singiel z tego krążka pod tytułem „Żegnaj pusto” w wykonaniu Joanny Oleś.

Link do informacji i materiału filmowego:

http://www.umwp.podkarpackie.pl/index.php/kultura/2875-nocne-czuwanie-ze-stachura-w-bieszczadach-video

 

W załączniku przesyłam również informacje od organizatorów przedsięwzięcia. 

 

Poniżej link do singla „Żegnaj pustko”, który promuje płytę „Stachura. Fabula Rasa”. Premiera całej płyty – wczesną wiosną 2014 roku.

http://www.pliki.sosmusic.pl/stachura/zegnaj_pustko.wav

 

Inf. Daniel Kozik

Sprawdź również

„Historia polskiego orła” płaskorzeźby Tadeusza Płeszki

Tadeusz Płeszka gościł 8 listopada w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK, uczestnicząc w otwarciu swojej …