Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Planszówkowo w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu

Planszówkowo w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu

7 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się spotkanie młodzieży z Pawłem Kopijerem, twórcą gry planszowej „Mitrys”.

Paweł Kopijer jest autorem cyklu fantasy„Kroniki Dwuświata”.To na podstawie książek z tego cyklu powstała gra planszowa Mitrys, z którą zapoznała się młodzież uczestnicząca w spotkaniu. Autor opowiedział, jak to się stało, że będąc doradcą finansowym i trenerem biznesowym stał się autorem książek, w których świat w całości należało wymyśleć.

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu poznawali tajniki kreowania świata fantasy, sami tworząc swoich bohaterów. Autor doradzał, jak stwarzać bohaterów,  ich w różne historie i przygody.Po dokładnym scharakteryzowaniu postaci ze swoich książek, autor przeszedł płynnie do drugiej części spotkania, w której podzielił zebranych na kilka grup. Członkowie grupy wybrali spośród siebie notariuszy, a każdy z nich otrzymał zestaw z magiczną zawartością. Po otwarciu teczek okazało się, że znajdują się w nich opisy postaci z „Kronik Dwuświata”, do których należało dobrać odpowiednie cechy charakteru i opisy wyglądu zewnętrznego.

Po tak absorbującej części spotkania Paweł Kopijer zaprezentował swoją grę „Mitrys”, opisał zasady gry, bohaterów oraz rozrysował perspektywę rozwoju „Mitrysa” o grę komputerową oraz przedstawił ambitne plany stworzenia komiksu na podstawie Kronik Dwuświata. W części pytań i odpowiedzi autor zdradził swoje wydawnicze plany na przyszłość, których nie brakuje na kilka najbliższych, a młodzi ludzie jeszcze po zakończeniu oficjalnej części spotkania przepytywali autora o jego pomysły na życie i plany zawodowe. Na zakończenie nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Literatura fantasy ma w Mielcu spore grono oddanych, młodych czytelników.

Uwaga! Zdjęcia otwierają się pojedynczo w nowym oknie.

Włodek Gąsiewski zaprasza do lektury swoich mieleckich i nie tylko publikacji:

BIESZCZADZKIE SZLAKI IKON /BIESZCZADY TRAIL OF ICONS/ DROGA DO ŁOPIENKI /THE WAY TO ŁOPIENKA/

„Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21”. Wydanie Mielec, czerwiec 2022. Tematem fotografii ulicznej są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej… W albumie znalazło 130 ujęć w absolutnej większości rejestrujących ulice, ludzi, architekturę i przyrodę miejską. Podpisy i opisy słowne mają charakter liryczno-poetycki, w oszczędny, ale też i artystyczny sposób przekazujące nastrój pokazany na fotografiach. W związku z tym album może być zwięzłym zapisem dokumentalno-artystycznym z życia miasta Mielca z początku lat 20. XXI wieku. Publikacja jest po polsku i angielsku i może być pamiątką nie tylko miejscowych, ale też i wielu gości z zagranicy przebywających w Mielcu. Szukaj w mieleckich księgarniach oraz w internecie:

https://allegro.pl/oferta/mielec-w-fotografii-ulicznej-i-slowie-20-21-12254912139

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady

Sprawdź również

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz to wystawa, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie publiczności. Niezwykłe, żelazne rzeźby …