Powróćmy jeszcze na chwilę do wydarzeń sprzed miesiąca, kiedy tancerze Domu Kultury SCK wystąpili w pierwszej edycji Dance MindFestival w Tuchowie i osiągnęli znaczące sukcesy.
11 czerwca w Tuchowie odbył się Dance MindFestival, w którym wzięły także udział nasze mieleckie zespoły. W festiwalu, który sprawdzał umiejętności w stylu hip hop zatańczyło ponad 1000 tancerek i tancerzy w stylu tańca hip hop.
Największy sukces spośród mieleckich ekip przypadł w udziale zespołowi Dance agents junior, który zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasował sięFeel the beat, a 5 miejsce zajął Dance agents. Wszystkie trzy ekipy ćwiczą pod egidą Domu Kultury SCK pod okiem Gabrieli Jarosz.
Organizatorem była szkoła tańca szkoła tańca – Dance Mind Studio, a współorganizatorami: Gmina Tuchów oraz MOSiR Tuchów.
Małgorzata Rojkowicz
Włodek Gąsiewski zaprasza do lektury swoich mieleckich i nie tylko publikacji:
BIESZCZADZKIE SZLAKI IKON /BIESZCZADY TRAIL OF ICONS/ DROGA DO ŁOPIENKI /THE WAY TO ŁOPIENKA/
„Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21”. Wydanie Mielec, czerwiec 2022. Tematem fotografii ulicznej są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej… W albumie znalazło 130 ujęć w absolutnej większości rejestrujących ulice, ludzi, architekturę i przyrodę miejską. Podpisy i opisy słowne mają charakter liryczno-poetycki, w oszczędny, ale też i artystyczny sposób przekazujące nastrój pokazany na fotografiach. W związku z tym album może być zwięzłym zapisem dokumentalno-artystycznym z życia miasta Mielca z początku lat 20. XXI wieku. Publikacja jest po polsku i angielsku i może być pamiątką nie tylko miejscowych, ale też i wielu gości z zagranicy przebywających w Mielcu. Szukaj w mieleckich księgarniach oraz w internecie:
https://allegro.pl/oferta/mielec-w-fotografii-ulicznej-i-slowie-20-21-12254912139
V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego
Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady