Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / W Rzemieniu dyskutowano o rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich

W Rzemieniu dyskutowano o rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich

Poseł Fryderyk Kapinos zaprosił przedstawicielki i przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu mieleckiego na spotkanie dotyczące możliwości rozwoju tych organizacji. Wzięła w nim również udział Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 24 października br. Na zaproszenie Posła Fryderyka Kapinosa do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu przybyło kilkadziesiąt przedstawicielek i przedstawicieli  KGW z powiatu mieleckiego. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele grup wieńcowych, które uczestniczyły w zorganizowanym przez Posła Fryderyka Kapinosa„Konkursie na najpiękniejszy wieniec żniwny 2020 z terenu powiatu mieleckiego”. Wydarzenie było bowiem okazją do wręczenia publikacji dotyczącej tego konkursu.

Wśród przybyłych gości byli także: Maria Napieracz, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego;Mateusz Pałach, Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mielcu;Stanisław Kagan, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu;Wiesław Krupa, Zastępca Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu, Ksiądz Prałat Stanisław Jurek, Rezydent w Parafii pw.Świętego Mateusza w Mielcu;Ksiądz Prałat Stanisław Składzień, Rezydent w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej Mielcu;Renata Siembab, Burmistrz Przecławia;Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec; Sławomir Sidur, Wójt Gminy Czermin; Stanisław Mieszkowski, Wójt Gminy Borowa.

Podczas spotkania została przez Minister Annę Gembickąwygłoszona prelekcja na temat możliwości rozwoju dla Kół Gospodyń Wiejskich. Z kolei Marta Dobrowolska, pracownik PODR w Boguchwale, przedstawiła prelekcję pt.: „Ziołowy ogródek przydomowy – ważna rzecz”.

Podczas wydarzenia jego goście mieli możliwość obejrzeć spektakl w wykonaniu młodzieży szkolnej przedstawiający legendę o powstaniu wsi Rzemień oraz historię związaną z basztą obronną, pałacem i powstaniem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Prof. Władysława Szafera w Rzemieniu.

Uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zwiedzenia nowo wyremontowanego, zabytkowego, XIX-wiecznego pałacu, który służy do celów dydaktycznych szkoły oraz wziąć udział w degustacja potraw tradycyjnych i regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rzemieniu

Bardzo się cieszę, że mogłem zaprosić przedstawicielki i przedstawicieli  Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu mieleckiego na spotkanie w którym wzięła udział Pani Minister Anna Gembicka, która poruszyła ważne tematy odnośnie możliwości rozwoju tych organizacji oraz przedstawiła informacje o konkretnych programach wsparcia  z których mogą skorzystać w swojej działalności– mówił poseł Fryderyk Kapinos. – Jest mi niezmiernie miło, że Panie i Panowie z KGW tak licznie odpowiedzieli na moje zaproszenie. Często jestem gościem na wydarzeniach, które organizują lub współorganizują i zawsze jestem pod wrażeniem ich pięknej pracy i zaangażowania. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie dla nich motywacją do realizacji kolejnych inicjatyw oraz źródłem cennej wiedzy. Serdecznie dziękuję Dyrektorowi Zespołu Szkół Kazimierzowi Śpiewakowi za wsparcie przy organizacji tego spotkania – podsumował poseł Fryderyk Kapinos.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

Uwaga zdjęcia otwierają się pojedynczo:

Autorzy zapraszają do lektury:

Włodek Gąsiewski, Krystyna Gargas-Gąsiewska „Bieszczadzkie szlaki ikon – droga do Łopienki” wydanie drugie 2022

„Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21”. Wydanie Mielec, czerwiec 2022. Tematem fotografii ulicznej są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej… W albumie znalazło 130 ujęć w absolutnej większości rejestrujących ulice, ludzi, architekturę i przyrodę miejską. Podpisy i opisy słowne mają charakter liryczno-poetycki, w oszczędny, ale też i artystyczny sposób przekazujące nastrój pokazany na fotografiach. W związku z tym album może być zwięzłym zapisem dokumentalno-artystycznym z życia miasta Mielca z początku lat 20. XXI wieku. Publikacja jest po polsku i angielsku i może być pamiątką nie tylko miejscowych, ale też i wielu gości z zagranicy przebywających w Mielcu. Szukaj w mieleckich księgarniach oraz w internecie:

https://allegro.pl/oferta/mielec-w-fotografii-ulicznej-i-slowie-20-21-12254912139

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady

Sprawdź również

Nietrzeźwi rowerzyści na terenie powiatu mieleckiego

Policjanci z Mielca zatrzymali podczas minionego weekendu sześciu rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo …