Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / List Tomasza Poręby do właściciela Kronospanu

List Tomasza Poręby do właściciela Kronospanu

Tomasz Poręba do właściciela Kronospanu: Czy wie Pan, jak wygląda działalność Państwa firmy w Mielcu i jaki ma ona wpływ na środowisko oraz zdrowie mieszkańców?

Europoseł Tomasz Poręba wystosował list do Petera Kaindla, właściciela Kronospanu, w sprawie zanieczyszczenia powietrza w Mielcu. „Doceniam fakt, iż
firma zapewnia miejsca pracy w regionie, jednakże nie powinno się to odbywać kosztem zdrowia mieszkańców” – pisze Poręba.

W ubiegłym tygodniu europoseł PiS wystąpił do ministra środowiska prof. Jana Szyszki i Komisji Europejskiej apelując o pilną interwencję i wnikliwą kontrolę emisji zanieczyszczeń w Mielcu.

Dziś Tomasz Poręba wystosował pismo bezpośrednio do właściciela koncernu Kronospan. „Jak być może Pan wie, w firmie nie są prowadzone regularne pomiary poziomu szkodliwej emisji”- pisze Poręba. „Wysoka emisja zanieczyszczeń budzi niepokój mieszkańców i bez wątpienia niszczy dobry wizerunek przedsiębiorstwa” – tłumaczy europoseł PiS.

„Działalność Kronospanu budzi wiele wątpliwości nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach. Chciałbym zapytać, czy wie Pan, jak wygląda działalność Państwa firmy w Mielcu i jaki ma ona wpływ na środowisko oraz zdrowie mieszkańców?” – pyta europoseł PiS.

Tomasz Poręba wezwał właścicieli Kronospanu do przedstawienia szczegółowego sprawozdania ekologicznego z działalności fabryki w Mielcu oraz informacji w sprawie środków stosowanych przez mielecki oddział firmy w celu redukcji emisji i ich wpływu na życie mieszkańców. „Jednocześnie chciałbym podkreślić, że doceniam fakt, iż firma zapewnia miejsca pracy w regionie, jednakże nie powinno się to odbywać kosztem zdrowia mieszkańców” – zaznacza europoseł PiS.

Poręba informuje w liście o działaniach podjętych w Komisji Europejskiej i w Ministerstwie  Środowiska. „Zależy mi na uzyskaniu rzetelnych danych w tej
sprawie, dlatego wystosowałem również apel do przedstawicieli polskiego rządu o natychmiastową kontrolę i szczegółowe pomiary emisji generowanych przez Kronospan” – zastrzega Poręba.

Inf. Michał Zając

Mr Peter Kaindl EN Mr Peter Kaindl PL

Sprawdź również

Jest gminne dofinansowanie

Gmina Radomyśl Wielki ponownie wyraziła chęć pomocy dla województwa przy budowie chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej …