Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / List Tomasza Poręby do właściciela Kronospanu

List Tomasza Poręby do właściciela Kronospanu

Tomasz Poręba do właściciela Kronospanu: Czy wie Pan, jak wygląda działalność Państwa firmy w Mielcu i jaki ma ona wpływ na środowisko oraz zdrowie mieszkańców?

Europoseł Tomasz Poręba wystosował list do Petera Kaindla, właściciela Kronospanu, w sprawie zanieczyszczenia powietrza w Mielcu. „Doceniam fakt, iż
firma zapewnia miejsca pracy w regionie, jednakże nie powinno się to odbywać kosztem zdrowia mieszkańców” – pisze Poręba.

W ubiegłym tygodniu europoseł PiS wystąpił do ministra środowiska prof. Jana Szyszki i Komisji Europejskiej apelując o pilną interwencję i wnikliwą kontrolę emisji zanieczyszczeń w Mielcu.

Dziś Tomasz Poręba wystosował pismo bezpośrednio do właściciela koncernu Kronospan. „Jak być może Pan wie, w firmie nie są prowadzone regularne pomiary poziomu szkodliwej emisji”- pisze Poręba. „Wysoka emisja zanieczyszczeń budzi niepokój mieszkańców i bez wątpienia niszczy dobry wizerunek przedsiębiorstwa” – tłumaczy europoseł PiS.

„Działalność Kronospanu budzi wiele wątpliwości nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach. Chciałbym zapytać, czy wie Pan, jak wygląda działalność Państwa firmy w Mielcu i jaki ma ona wpływ na środowisko oraz zdrowie mieszkańców?” – pyta europoseł PiS.

Tomasz Poręba wezwał właścicieli Kronospanu do przedstawienia szczegółowego sprawozdania ekologicznego z działalności fabryki w Mielcu oraz informacji w sprawie środków stosowanych przez mielecki oddział firmy w celu redukcji emisji i ich wpływu na życie mieszkańców. „Jednocześnie chciałbym podkreślić, że doceniam fakt, iż firma zapewnia miejsca pracy w regionie, jednakże nie powinno się to odbywać kosztem zdrowia mieszkańców” – zaznacza europoseł PiS.

Poręba informuje w liście o działaniach podjętych w Komisji Europejskiej i w Ministerstwie  Środowiska. „Zależy mi na uzyskaniu rzetelnych danych w tej
sprawie, dlatego wystosowałem również apel do przedstawicieli polskiego rządu o natychmiastową kontrolę i szczegółowe pomiary emisji generowanych przez Kronospan” – zastrzega Poręba.

Inf. Michał Zając

Mr Peter Kaindl EN Mr Peter Kaindl PL

Sprawdź również

W Mielcu rozmawiano o przyszłości ratownictwa medycznego

W Starostwie Powiatowym w Mielcu odbyło się spotkanie dotyczące kontraktowania usług ratownictwa medycznego na najbliższe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *