Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / 40-lecie i wernisaż wystawy – jubileusz muzeum i artysty [zdjęcia]

40-lecie i wernisaż wystawy – jubileusz muzeum i artysty [zdjęcia]

23 lutego 2018 r. Muzeum Regionalne SCK w Mielcu w Pałacyk Oborskich przy ul. Legionów 73, w związku z jubileuszem 40-lecia swojej działalności zaprosiło na wernisaż wystawy „Władysław Żurawski malarz, grafik, rysownik 1888-1963”.
Wernisaż połączony był z promocją albumu pt. „Władysław Żurawski 1888-1963. Malarz, grafik, rysownik (między Sokalem, Mielcem i Zamościem)” autorstwa dr. Jerzego Skrzypczaka.

W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe w osobach wiceprezydenta Mielca Jana Myśliwca, przewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Kokoszki oraz Starosty Mieleckiego Zbigniewa Tymuły. Życzenia z okazji 40-lecia złożyli też m.in dyrektorzy muzeów z Tarnobrzega, Dębicy i Stalowej Woli. Punktem kulminacyjnym wieczoru była prezentacja albumu poświęconego Władysławowi Żurawskiego oraz zwiedzanie wystawy jego prac.

Z satysfakcją odnotowujemy też fakt, że został podchwycony nasz pomysł odbudowy Oficyny Dworskiej, która stała obok siedziby muzeum – Pałacyku Oborskich, a została rozebrana przez władze miasta Mielca. Sekundujemy tej inicjatywie i życzymy jej rychłej realizacji.

Fot. Włodzimierz Gąsiewski

Zobacz także:

Jeśli Mielec ma pieniądze – odbudujcie oficynę dworską przy Pałacyku Oborskich

Galeria zdjęć wieczoru:

Sprawdź również

SPR Stal Mielec z licencją na grę w PGNiG Superlidze!

Komisarz PGNiG Superligi informuje, że licencje na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *