~~ SIERPIEŃ Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / SIERPIEŃ Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa

SIERPIEŃ Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa

Apelujemy do członków NSZZ „Solidarność”, krwiodawców i wszystkich

ludzi dobrej woli o podzielenie się z osobami najbardziej potrzebującymi

swoim najcenniejszym darem – własną krwią.

 Miesiąc Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność” został ustanowiony dowód pamięci i szacunku dla Ojca Świętego Jana Pawła II.

Włączając się w sierpniową akcję budujemy wspaniały pomnik naszego rodaka i wypełniamy Jego testament zawarty w słowach: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Krew oddawać można od poniedziałku do piątku

 w stałych punktach Regionalnego Centrum

Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:

Rzeszów, siedziba RCKiK, ul. Wierzbowa 14

Leżajsk, oddział RCKiK, ul. Leśna 22 (Szpital Powiatowy)

Mielec, oddział RCKiK, ul. Żeromskiego 17

Uwaga!

Oddając krew prosimy poinformować punkt poboru, że oddajemy ją w ramach akcji „Solidarności”.

 Kto może oddać krew?

Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 – 65 lat. Wystarczy zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie lub jego Oddziału Terenowego
z dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi. Oddanie takiej ilości krwi nie jest szkodliwe dla zdrowia. Krwiodawca powinien jednak wiedzieć, że przerwa między kolejnymi pobraniami krwi nie może być krótsza niż 8 tygodni w przypadku mężczyzn
i 12 tygodni w przypadku kobiet. Do oddania krwi nie należy zgłaszać się na czczo, wskazany jest lekki, możliwie beztłuszczowy posiłek. Tuż przed oddaniem dawca lub kandydat na dawcę może otrzymać kawę lub herbatę, a po oddaniu krwi, ekwiwalent o wartości 4500 kcal.

W załącznikach przesyłam materiały (w PDF i Word – dla ułatwienia) dotyczące akcji z prośbą o nagłośnienie jej w pierwszych dniach sierpnia.

Honorowym dawcą krwi jest Roman Jakim, przewodniczący rzeszowskiej „Solidarności” (kom. 606 788 871) można go wykorzystać w Waszym materiale oraz panią Ewę Zawilińską, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie (tel. 17 867 20 30), która wspiera akcję „Solidarności”, ponieważ w sierpniu ma stały deficyt krwi.

Miesiąc Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność” został ustanowiony dowód pamięci i szacunku dla Ojca Świętego Jana Pawła II. Włączając się w sierpniową akcję budujemy wspaniały pomnik naszego rodaka i wypełniamy Jego testament zawarty w słowach: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Monika Lubowicz

Dział Informacji

tel. 17 850 14 42

e-mail: serwis.rzesz@solidarnosc.org.pl

plakat krew A4 Ulotka dla dawcy Załącznik nr 4 – Ulotka Zostań HDK (3)

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *