Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Patriotyczny śpiew młodzieży

„My Pierwsza Brygada”, „Białe róże”, „Powrócisz tu”, „Warszawskie dzieci”, „Mury” i wiele innych piosenek o wymowie patriotycznej z różnych okresów naszej najnowszej historii zabrzmiało 21 listopada w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim w ramach Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej.

Przegląd przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. W gronie uczniów klas 4-5 nie mieli sobie równych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Zwyciężył Mateusz Kulpa, który zaśpiewał „Piechotę”. Drugie miejsca zajęły: Zofia Litwin za „Dziewczynę z granatem” i Martyna Wyzga za „Mury”, a wyróżnienie otrzymała Amelia Smoła. Trzecia lokata przypadła Milenie Jasinie z ZSP Dulcza Wielka za „Pałacyk Michla”.

W drugiej kategorii uczniów z klas 6-7 najlepiej zaprezentowały się uczennice SP Partynia. Wygrała Ewelina Dubiel, która wykonała piosenkę „Wolność”, a drugie miejsce przypadło Izabeli Machnik za „Powrócisz tu”.  Trzecie miejsce zajęły Julia Chmiel (SP Zdziarzec) i Gabriela Smagacz (SP Żarówka). Wyróżnienia trafiły do Wiktorii Siembab (NSP Dulcza Mała) i Gabrieli Pisarczyk (SP Radomyśl Wielki).

W kategorii gimnazjalnej w tym roku jury nie przyznało pierwszej nagrody. Drugie miejsce zajął Tomasz Magdziarz z Dąbia za „Ojczyzno ma”, a trzecie Oliwia Studniarz z Żarówki za „Matczyne ręce”.  Nagrody dla laureatów ufundował Urząd Miejski i SCKiB.

Konkursowe występy, których było w sumie 27, oceniało jury w składzie: przewodniczący Paweł Stanosz, Artur Olchawa i Małgorzata Rzegocka (wszyscy SCKiB).

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

SPR Stal Mielec z licencją na grę w PGNiG Superlidze!

Komisarz PGNiG Superligi informuje, że licencje na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *