~~ Angielska wizyta w FKS Stal Mielec – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Audio Video / Angielska wizyta w FKS Stal Mielec

Angielska wizyta w FKS Stal Mielec

Z inicjatywy europosła Tomasza Poręby klub piłkarski z Mielca odwiedziła delegacja angielskiej National League oraz klubu Aldershot FC. Latem piłkarze z Anglii mogą przylecieć do Mielca na obóz treningowy.

Wizyta zbiegła się terminem z rozgrywanym 3 lutego w Mielcu Turniejem Dawnych Mistrzów. – Naszymi gośćmi są zacni przedstawiciele angielskiego futbolu, na czele z szefem National League. W swojej aktywności jako poseł Parlamentu Europejskiego staram się również budować relacje międzynarodowe między klubem Stal Mielec a różnymi podmiotami zagranicznymi, by pokazać dobre praktyki realizowane w Mielcu oraz dobre praktyki z klubów zagranicznych przekładać na rozwój Stali. Postanowiłem zaprosić przedstawicieli brytyjskiego futbolu, którzy są też blisko związani z Chelsea Londyn, by zobaczyli jak wygląda funkcjonowanie Stali Mielec i byśmy wspólnie razem budowali pozytywne relacje, budowali możliwość wymieniania dobrych praktyk i dobrych doświadczeń – powiedział europoseł Tomasz Poręba.

– Jestem zadowolony z wizyty tutaj, podoba mi się klub i obiekty. Jestem zafascynowany wizją, którą prezentuje Stal Mielec, czyli drogą po dawny blask. Po obejrzeniu klubu i zaplecza, rozmową z prezesem, widzę możliwości współpracy. Uważam, że taki klub jak Stal Mielec, z taką historią, powinien grać w ekstraklasie – komentował Michael Tatersall, dyrektor generalny National League w Anglii.

– Jestem zafascynowany klubem Stal Mielec, zadowolony sposobem przyjęcia tutaj. Z Tomaszem Porębą poznałem się pod koniec ubiegłego roku, spotkaliśmy się kilka razy, na meczu Premier League, Tomasz odwiedził nasz klub. Przyjechaliśmy tutaj by zobaczyć jak wygląd ten klub, podoba nam się atmosfera jaka tutaj panuje. Widzimy pole do współpracy. Nasz region jest zbliżony do Mielca i Podkarpacia. Jest także związany z wojskiem i przemysłem lotniczym. Nasze miasto żyje futbolem, podobnie jak Mielec. Mam nadzieję, że mój klub latem przyjedzie do Mielca na obóz treningowy – przekazywał Shahid Azeem, prezes klubu Aldershot FC i dyrektor komisji finansowej National League.

– Podoba mi się atmosfera w Mielcu, widzę tutaj możliwości do współdziałania. Mam nadzieję, że latem nasza drużyna przyjedzie tutaj na obóz i zagra mecz ze Stalą Mielec – dodawał Gary Waddock, menadżer Aldershot FC, były reprezentant Irlandii i zawodnik Premier League.

– Sport jest czymś co integruje różnego rodzaju inicjatywy, regiony i niezależnie od polityki powoduje, że spotykają się ludzie mający podobne zainteresowanie i dzięki ich inicjatywom wiele rzeczy udaje się robić. Region lotniczy Aldershot pod Londynem może być fantastycznym partnerem dla naszej Doliny Lotniczej, sam klub współpracujący mocno z Chelsea, może być dla Stali Mielec czymś co będzie korzystnie wpływało na jego funkcjonowanie w przyszłości – podsumował Tomasz Poręba.

W angielskiej delegacji znaleźli się jeszcze Steve Francis, menadżer do spraw logistyki Aldershot FC oraz Naweed Khan dyrektor think tanku New Direction.

Latem zespół Aldershot FC planuje obóz treningowy w Mielcu.

 

FKS Stal Mielec

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *