Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / „Ciotka” w SCK Mielec

„Ciotka” w SCK Mielec

,,Ciotka” – sztuka mieleckiego autora, Włodzimierza Kłaczyńskiego, miała swoją premierę 5 listopada w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. ,,Ciotka” to obyczajowa sztuka, której akcja toczy się w polskiej wsi czasów PRL. Klimat tych czasów został świetnie oddany zarówno poprzez scenografię, stroje, jak i aktorską grę naszego Teatru Rozmaitości. Koniecznie trzeba podkreślić kilka doskonałych debiutów scenicznych. Gratulacje należą się zwłaszcza Barbarze Stec odtwarzającej rolę tytułowej ciotki, jak Joannie Kruszyńskiej jako wiejskiej babce Dzwoniątko.

Letnicy wynajmujący stary dom ciotki Sabiny podają się za inteligencką rodzinę z Krakowa, w rzeczywistości jednak okazują się złymi rodzicami i naciągaczami. Lenistwo i skłonność do nałogów zwraca uwagę rodziny, która wynajęła im lokum. Zwłaszcza tytułowa ciotka głęboko przeżywa fakt zaniedbywania dziecka przez parę nieodpowiedzialnych młodych ludzi. Nic tu nie zakończy się optymistycznie, chociaż w sztuce wiele jest akcentów humorystycznych.

Złożona z kilkunastu krótkich odsłon inscenizacja zasłużenie otrzymała gorące brawa publiczności. Po premierze reżyser przedstawienia Jadwiga Klaus zaprosiła na scenę twórcę sztuki, Włodzimierza Kłaczyńskiego, aby publiczność miała okazję także jemu serdecznie podziękować za tekst napisany specjalnie dla mieleckich aktorów Teatru Rozmaitości. Gratulujemy, dziękujemy!

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Powiatowe zakończenie roku: znamy najzdolniejszą młodzież i „BELFRA THE BEST’ię”

W mieleckim SCK odbyło się doroczne zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich prowadzonych przez Powiat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *