Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Co się dzieje w radomyskim obserwatorium?

Co się dzieje w radomyskim obserwatorium?

Chcesz na własne oczy zobaczyć planetę Jowisz lub Saturn? Nic trudnego, wystarczy przyjść do obserwatorium astronomicznego w Radomyślu Wielkim i spojrzeć w niebo przez teleskop.

 

– Odnalezienie Jowisza oraz Saturna nie jest już dla nas większym problemem, jednak to dopiero początek! Wciąż uczymy się orientacji na nocnym niebie oraz poznajemy sam sprzęt astronomiczny, który wymaga szalonej dokładności oraz ogromnej cierpliwości. Was również zachęcamy do zarwania nocy i zainteresowania się astronomią. Już wkrótce na nasze niebo zawitają zjawiskowe Perseidy! – piszą na swoim fanpage’u radomyscy miłośnicy astronomii.

 

W poniedziałek (7 sierpnia) miało miejsce częściowe zaćmienie księżyca. – Kilkanaście osób w naszym obserwatorium miało okazję je zobaczyć przez teleskop – informuje Janusz Grzyb, nauczyciel geografii w radomyskim gimnazjum. Z kolei już w sobotę (12 sierpnia) na niebie dobrze widoczne powinny być Perseidy (rój meteorów). W radomyskim obserwatorium „Noc spadających gwiazd” rozpocznie się o godz. 20.30. – Zapraszamy na nasze spotkanie miłośników astronomii. W programie obserwacje nieba i pokazy w mobilnym planetarium – mówi Janusz Grzyb.

 

Pierwsza próba fotografowania księżyca z radomyskiego obserwatorium. Fot. Obserwatorium astronomiczne RWLK.

 

Sprawdź również

finał PLASTYKONU

Fantastyczni, uzdolnieni młodzi ludzie z mieleckich szkół przesłali 117 prac plastycznych na organizowany przez Dom …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *