Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / DWA NOWE RADIOWOZY DLA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MIELCU

DWA NOWE RADIOWOZY DLA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MIELCU

Powiat Mielecki wsparł finansowo zakup dwóch nowych radiowozów. Nowe pojazdy trafiły dziś (27 grudnia) do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Na placu przez Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie pojawiło się dziś ponad 40 nowych radiowozów. Pojazdy, o łącznej wartości prawie 2,3 miliona złotych, zostały zakupione wspólnymi siłami samorządu województwa, samorządów powiatowych oraz gminnych i rządowego Programu Modernizacji Policji.

– Chciałem zwrócić uwagę na ten bardzo dobry montaż finansowy. Dzięki współpracy samorządów województwa, powiatowych i gminnych oraz rządu na podkarpackie drogi wyjadą nowe radiowozy. Skuteczna policja to przede wszystkim dobry sprzęt i dzisiaj to niezbędne wyposażenie oddajemy w ręce podkarpackich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy – mówił podczas uroczystości Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Wraz z marszałkiem klucze do nowych radiowozów wręczał funkcjonariuszom Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch. – To piękny dzień dla Podkarpacia. Wielki plan modernizacji policji każdego dnia staje się faktem. Tylko w ciągu czterech lat obowiązywania programu wymienionych ma zostać 2400 policyjnych samochodów, a całość nakładów na policję ma wynieść 6 miliardów złotych – podkreślał.

Przekazane dzisiaj samochody trafiły do komend i posterunków z 14 różnych powiatów. Dzięki partycypacji finansowej Starostwa Powiatowego w Mielcu, Komenda Powiatowa Policji wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy. Jeden radiowóz trafił również do Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim – za sprawą wkładu finansowego samorządów Radomyśla Wielkiego i Wadowic Górnych.

Wierzymy, że jest to ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Nowe radiowozy pozwolą funkcjonariuszom sprawniej docierać na miejsca zdarzeń i tym samym skuteczniej działać – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

 STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

Monika Piątek

Sprawdź również

SPR Stal Mielec z licencją na grę w PGNiG Superlidze!

Komisarz PGNiG Superligi informuje, że licencje na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *