~~ Już niedługo remont pomieszczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Już niedługo remont pomieszczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Już niedługo remont pomieszczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

To będzie duże ułatwienie dla pacjentów. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostanie przeniesiona do pomieszczeń zlokalizowanych obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Przenosiny nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w sąsiedztwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będą następstwem ustawy wprowadzającej sieć szpitali, obligującej placówki prowadzące SOR-y do posiadania w swoich strukturach opieki nocnej i świątecznej oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 28 czerwca 2017 roku.

Na potrzeby nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zaaranżowana zostanie dawna weranda karetek. – Szpital posiada już dokumentację projektową na wykonanie tego zadania i pozwolenie na budowę. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. Planujemy przenieść opiekę nocną i świąteczną do wyremontowanej siedziby do końca bieżącego roku – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pomoże w uporządkowaniu systemu udzielania podstawowej opieki zdrowotnej. – Do tej pory pacjenci często mieli dylemat dotyczący tego, kiedy należy skorzystać z usług Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a kiedy udać się na mieszczące się w innym budynku pogotowie. Ulokowanie tych punktów w jednym miejscu powinno być dla mieszkańców naszego powiatu dużym ułatwieniem – podkreśla Zbigniew Tymuła, Starosta Powiatu Mieleckiego.

„Przeprowadzka” opieki nocnej i świątecznej będzie kolejną zmianą w obrębie SOR-u. W ramach dotychczasowych prac wykonano nowe wejście do oddziału wraz z pochylnią, a także doposażono sale w nowy sprzęt.

Oddział czeka jeszcze jedna nowość – pomieszczenie do triażowania pacjentów. – Pomieszczenie ułatwi pracę służbom ratowniczym. W jego wnętrzu będzie odbywać się segregacja pacjentów w zależności od stopnia obrażeń i rokowań – podkreśla dyrektor Kwaśniewski. Trwają prace nad zaaranżowaniem lokalu. Wkrótce zostanie on oddany do użytku.

STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

Monika Piątek

Sprawdź również

Wyjątkowe święto plonów w Mielcu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zapraszamy na Wojewódzkie Dożynki w Mielcu połączone z Dożynkami Powiatu Mieleckiego. Impreza już 26 sierpnia. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *