Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Kampania „Zbieramy Krew dla Polski”
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kampania „Zbieramy Krew dla Polski”

Kampania pn. „Zbieramy Krew dla Polski” organizowana jest przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż. W ramach wspólnych działań, na parkingach pod sklepami Intermarché i Bricomarché, przeprowadzane są akcje zachęcające do regularnego oddawania krwi, połączonych z jej poborem. Terminy akcji wyznaczone są od maja do września danego roku. Na terenie Małopolski odbyły się już akcje pod Intermarche w: Wieliczce, Andrychowie i Brzesku.

 Najbliższe akcje poboru krwi w Małopolsce zaplanowane są:

  • Intermarche w Libiążu 09.08.2018 r. od 10:00 do 15:00.
  • Intermarche w Miechowie 23 sierpnia 2018 r. od 10:00 – 15:00.

Akcje zaplanowane są na okres wakacyjny, który jest czasem bardzo trudnym dla banków krwi Regionalnych Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ponieważ odnotowujemy wtedy braki poszczególnych grup krwi. W czasie wakacyjnym czynni i honorowy krwiodawcy przebywają na urlopach, często poza granicami naszego kraju, a co za tym idzie – nie oddają regularnie krwi. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia pod wymienione sklepy Intermarche i wzięcia udziału w akcji.

** Krew może oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny. Z kolei w dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania i wypicie dużej ilości wody. Niezbędne jest też posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Sadowska Specjalista ds. PR Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża ul. Studencka 19, 31-116 Kraków tel. 12/ 422 91 15 wew. 34 fax. 12/422 90 79 www.pck.malopolska.pl mail: promocja.krakow@pck.org.pl

Sprawdź również

Areszt dla sprawcy rozboju

19.03.2019. Dwa miesiące w areszcie spędzi 25-letni mieszkaniec gminy Borowa, który wraz z kolegą wtargnął …