Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Big Band Lichtanski Wojciech

Koncert Big Bandu

Big Band Madej Dzymon

BIG Mielec BAND, zespół Domu Kultury SCK, zawsze w listopadzie rozpoczyna swój sezon koncertowy. Tak jest tez w tym roku. Muzycy BIG Mielec BAND wystąpią 25 listopada, o godz. 16, w sali nr 1 Domu Kultury SCK wraz ze swoimi wokalistami, którzy na stałe związali się z zespołem, a także z gośćmi – zespołem Michał Szkil Ouartet.

Big Mielec Band i goście

Do koncertu naszego Big Bandu nikogo zachęcać nie trzeba, jednak mieleckiej publiczności należy się kilka informacji o gościach specjalnych koncertu.

Michał Szkil Quartet to zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzycy kwartetu to laureaci wielu nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych, m.in: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Getxo Jazz Festiwal, Lotos Jazz Festiwal. Koncertowali w Indiach, Niemczech, Holandii, Słowacji, Czechach. Mają na koncie wiele nagranych płyt, współpracują z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami. Zespół wykona autorskie kompozycje oraz standardy jazzowe we własnych aranżacjach.

W skład zespołu wchodzą: Michał Szkil – piano, Wojciech Lichtański – saksofon altow,y Adam Tadel – kontrabas, Szymon Madej – perkusja.

Michał Szkil – pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zdobywca wielu nagród na Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych m.in.: I miejsce podczas 50 jubileuszowego Festiwalu „Jazz nad Odrą” 2014, I miejsce na XXXVII konkursie w Getxo (Hiszpania 2013), Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2013, Grand Prix na 15 Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni 2013, II miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Warszawie, w Tarnowie zdobywca Grand Prix w roku 2012, II miejsce w konkursie jazzowym w Jeleniej Górze oraz II miejsce w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu w Łomży. Prowadzi intensywną działalność koncertową występując wraz ze swoim kwartetem w najlepszych salach koncertowych i klubach jazzowych w Polsce i za granicą. Ściśle współpracuje  z Piotrem Wojtasikiem, Eryk Kulm Quintessence oraz Jerzy Małek Quintet. Koncertował m.in.: z Andy Middletonem, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, Robertem Majewskim, Grzegorzem Nagórskim, Dorotą Miśkiewicz.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Kacper Sadłocha zawodnikiem francuskiego RC Lens

Młody napastnik PGE FKS Stal Mielec przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do francuskiej Ligue …