~~ Koncert Niepodległościowy – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Koncert Niepodległościowy

Dwa finały podczas jednego koncertu? Tak, takie rzeczy tylko u nas, podczas Koncertu Niepodległościowego. Ale najpierw publiczność miała okazję wysłuchać utworów wybitnych rodzimych kompozytorów (J. Elsner, M.K. Ogiński, E. Młynarski, M. Radziwiłł) w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, a potem suity pieśni patriotycznych. Najpierw wiązankę znanych melodii zaśpiewały męskie składy trzech mieleckich chórów: ,,Melodia”, Akord” i II LO, a potem powtórzyły je wraz z publicznością. A wszystko to z towarzyszeniem Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Franciszka Wyzgi. Właśnie te wykonania chóralne zostały nazwane przez prowadzącego koncert Józefa Witka finałem po dwakroć. Co roku ten scenariusz się powtarza i trzeba przyznać, że publiczność coraz śmielej wtóruje muzykom. Prowadzącym koncert nie bez powodu był Józef Witek, niekwestionowany autorytet z zakresu historii Mielca, który co roku 11 listopada przypomina najważniejsze fakty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, wiążąc je z lokalnymi wydarzeniami. Józef Witek przypomniał tragiczną, usianą grobami bohaterów, drogę do Niepodległej. Podkreślał jednak, że 11 listopada jest w naszych dziejach przede wszystkim radosnym momentem.

Koncert Niepodległościowy jest zwieńczeniem mieleckich obchodów Święta Niepodległości. To piękna tradycja, podobnie jak uroczyste wręczanie nagród dla zwycięzców Dyktanda Niepodległościowego organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące. W trakcie koncertu na scenie pojawili się dyrektorzy II LO, którzy wywołali mistrzów ,,niepodległościowej” ortografii. Nagrody wręczali: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła i wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec. Na scenie pojawili się także, wywołani przez dyrektora ZSO nr 1 w Mielcu, laureaci konkursu plastycznego, którym nagrody wręczali: wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec i Arkadiusz Gałkowski – naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *