Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Koncert „Pospieszajcie pastuszkowie”

Koncert „Pospieszajcie pastuszkowie”

Prezydent Miasta Mielca, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Stowarzyszenie Artystyczne „Twórcy Osobliwie Niezależni” T.O.N. oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają na niezwykłe muzyczne wydarzenie, które odbędzie się 2 lutego w sali widowiskowej SCK w Mielcu. Koncert pt. „Pospieszajcie pastuszkowie” przeniesie nas w świat tradycyjnych kolęd lasowiackich i podkarpackich, odkrywając ich piękno w nowoczesnych aranżacjach.

W trakcie koncertu usłyszymy około 13 unikalnych pieśni, które dzięki nowatorskim opracowaniom muzycznym łączą tradycyjną melodię, rytm i tekst z elementami współczesnych brzmień. Wybrane utwory pochodzą z cennego opracowania „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” i stanowią prawdziwą skarbnicę kultury Podkarpacia.

Na scenie wystąpią:

Chór Nauczycielski ZNP i SCK „AKORD” pod batutą dyrygenta Grzegorza Oliwy

Soliści: Gaba Janusz i Kacper Bator

Kwartet smyczkowy „Lejdis Quartet”

Zespół instrumentalny w składzie: Mateusz Ozga (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Mysona (kontrabas), Oliver Monticolo (perkusja), Tomasz Blicharz (akordeon), Paweł Starzec (klarnet)

Koncert będzie przeplatany słowem mówionym, które wprowadzi nas w kontekst kultury lasowiackiej i przybliży jej bogate tradycje.

To wyjątkowe wydarzenie wspiera Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Data: 2 lutego 2025 r.

Godzina: 17:00

Miejsce: Sala widowiskowa Domu Kultury SCK w Mielcu

Zapraszamy wszystkich miłośników tradycji, muzyki i pięknych aranżacji na wieczór pełen wzruszeń i wyjątkowej atmosfery. Niech dźwięki kolęd poniosą nas w magiczną podróż, łącząc przeszłość z teraźniejszością!

Bilety w cenie 30 zł będą dostępne w kasie Kina GALAKTYKA Domu Kultury SCK od 23 stycznia.

Justyna Pomykała-Berrached

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

p r o m o c j a :

Schönanger – Orłów (kolonia niemiecka Nowe Pławo 1783–1945) oraz Pławo i Wola Pławska (wsie królewskie) nowa książka Włodzimierza Gąsiewskiego

Sprawdź również

„SztukaRYNEK” po raz siódmy na Rynku mieleckiej Starówki

Dom Kultury SCK zaprasza na kolejną odsłonę „SztukaRYNEK”. Po raz siódmy na Rynku mieleckiej Starówki …