Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Mają kompleks sportowo-rekreacyjny

Mają kompleks sportowo-rekreacyjny

Mieszkańcy Zgórska (gm. Radomyśl Wielki) mogą już korzystać z boiska wielofunkcyjnego z siłownią zewnętrzną.

 Oficjalne oddanie obiektu do użytku mieszkańców miało miejsce 7 lipca, po rajdzie rowerowym. Jego poświęcenia dokonał ks. wikary Mariusz Florek. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego boiska i siłowni. W szczególności burmistrzowi Józefowi Rybińskiemu, jego zastępcy Stanisławowi Lonczakowi i przewodniczącemu rady Janowi Miękosiowi – mówiła sołtys wsi Anna Litwin.

– Mam nadzieję, że to miejsce będzie tętniło życiem, tak jak dzisiaj. Róbcie wszystko, aby tak właśnie było – skomentował burmistrz.

Nowy obiekt powstał w ramach istniejącego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w skład którego wchodzi także stadion piłkarski i plac zabaw. Teraz mieszkańcy Zgórska mają do dyspozycji także boisko wielofunkcyjne o wymiarach 32 na 21 metrów o nawierzchni betonowej zbrojonej stalową siatką oraz włóknem poliuretanowym. Można na nim zagrać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę, tenis ziemny i kometkę. Zamontowane zostały też 6-metrowe piłkochwyty. W ramach tego zadania wykonana została także siłownia zewnętrzna, w skład której wchodzą ławeczka, drabinka, bioderka, nordic walking, przyciągacz – wypychacz, motyl i schodek. Na każdym urządzeniu znajduje się opis i rysunki instruktażowe pokazujące partie mięśni, które się ćwiczy. Inwestycja kosztowała 293 tys. zł. Wykonawcą była Firma Budowlana MAZUR Władysław Mazur z Rzędzianowic.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Komendant docenił uczciwość młodej kobiety

15.04.2019. Komendant Powiatowy Policji w Mielcu docenił postawę młodej kobiety, która znalazła półtora tysiąca złotych …