~~ MAŁŻEŃSKIE JUBILEUSZE DOSTOJNYCH PAR – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / MAŁŻEŃSKIE JUBILEUSZE DOSTOJNYCH PAR

MAŁŻEŃSKIE JUBILEUSZE DOSTOJNYCH PAR

26.04.2018. Podczas zorganizowanych przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego we wtorek i środę (24 i 25 kwietnia) uroczystości w Pałacyku Oborskich dziewięć par małżeńskich otrzymało nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Historia przyznawania tych odznaczeń sięga 1960 roku. Aby je otrzymać trzeba przeżyć wspólnie co najmniej pół wieku.  Odznaczenie przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin.

We wtorek 24 kwietnia 51 rocznice zawarcia związku małżeńskiego świętowali:  Stanisława i Roman Krakowscy, Irena i Tadeusz Durma, Józefa i Jan Błachowicz oraz Lidia i Ryszard Strusińscy. Piąta para  – Danuta i Józef Foltowie mogła się pochwalić najdłuższym 56 – letnim stażem małżeńskim.

Gratulacje dostojnym jubilatom wraz z medalami, stosownymi legitymacjami nadesłanymi  przez kancelarię prezydencką oraz kwiatami, listami gratulacyjnymi i upominkami składali Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mielcu Robert Grygiel oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

W środę 25 kwietnia pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos uhonorował kolejne cztery pary: Złote gody (50 lat)  świętowali: Maria i Kazimierz Fila, Józefa i Władysław Miczek oraz Danuta i Henryk Jałocha. Z kolei Janina i Michał Barnasiowie obchodzili 54 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

-Serdecznie gratuluję wspaniałych jubileuszy i życzę doczekania w zdrowiu kolejnych. Zawieraliście swoje związki małżeńskie w trudnych czasach, gdy o podstawowe dobra materialne, które obecnie są oczywistością, było często bardzo trudno. Mimo różnych trudności wytrwaliście ze sobą ponad pół wieku będąc wzorem dla obecnych pokoleń i przykładem wytrwałości w małżeństwie, które jak wiadomo jest niełatwą sztuką kompromisu – powiedział Fryderyk Kapinos, intonując na koniec uroczystości tradycyjne „sto lat” dedykowane  dostojnym jubilatom.

Rodziny małżeństw z 50-letnim lub dłuższym stażem, zainteresowane zorganizowaniem podobnej uroczystości, mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 585.

 

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

Wyjątkowe święto plonów w Mielcu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zapraszamy na Wojewódzkie Dożynki w Mielcu połączone z Dożynkami Powiatu Mieleckiego. Impreza już 26 sierpnia. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *