Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / MARIA NAPIERACZ SAMORZĄDOWCEM BLISKIM RODZINIE

MARIA NAPIERACZ SAMORZĄDOWCEM BLISKIM RODZINIE

Podczas pierwszej edycji konkursu „Podkarpacki samorządowiec bliski rodzinie – „Amicus Familiae”  Maria Napieracz, wicestarosta powiatu mieleckiego, znalazła się w gronie trzech laureatów. Wyróżnienie za aktywne wspieranie rodzin zdobyli także: Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli  oraz Paweł Baj burmistrz Głogowa Małopolskiego.

Laureaci odebrali wyjątkowe nagrody w Rzeszowie podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Kapituła Konkursu uhonorowała samorządowców z województwa podkarpackiego, którzy podejmują i skutecznie realizują działania o charakterze prorodzinnym.

Maria Napieracz, działając na rzecz rodzin, zainicjowała utworzenie czterech przedszkoli . – Wyszliśmy w ten sposób naprzeciw potrzebom rodzin, które borykały się wcześniej z brakiem przedszkoli w gminie Radomyśl Wielki. Była to też forma pomocy w łączeniu życia zawodowego rodziców z wychowywaniem dzieci, a także wsparcie rodzin ubogich, wielodzietnych, niepełnych i dysfunkcyjnych. Wszystkie dzieci znalazły swoje miejsce w utworzonych przez nas placówkach – mówi nagrodzona. Dodaje, że przedszkola nie tylko zapewniły dzieciom opiekę, ale również stały się instytucjami kulturotwórczymi w swoich miejscowościach, integrującymi lokalną społeczność. O ich istotnej roli świadczy certyfikat „Przedszkoli Przyjaznych Rodzinie” – przyznany placówkom prowadzonym przez stowarzyszenie „Ku Przyszłości” za propagowanie tradycyjnego modelu rodziny oraz wartości rodzinnych jako najwyższych dla funkcjonowania społeczeństwa.

To niejedyna działalność o charakterze prorodzinnym Marii Napieracz. Wicestarosta  nadzoruje także  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu, cyklicznie udziela pomocy biednym rodzinom z Partyni – fundując wyprawki szkolne dla dzieci i młodzieży, wspiera także finansowo polską rodzinę mieszkającą w Złoczowie na Ukrainie. Dzięki tej pomocy najstarsze z dzieci może studiować na uczelni w Kielcach. Wicestarosta współpracuje również z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny – uczestniczy w kongresach i marszach, zbiera podpisy pod listami i petycjami w zakresie obrony życia, rodziny i fundamentalnych wartości chrześcijańskich.

 

 

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *