~~ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHOREGO W GMINIE MIELEC – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHOREGO W GMINIE MIELEC

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHOREGO W GMINIE MIELEC

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w sobotę (10.02) odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Chorego. Ta piękna tradycja już  na stałe wpisała się w kalendarz rocznic w chorzelowskim ośrodku oraz w całej parafii pw. Wszystkich Świętych. Wyjątkowe święto ustanowione przez papieża Św. Jana Pawła II to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Ośrodka Kultury, by wspólnie spędzić czas oraz obejrzeć specjalnie przygotowany montaż słowno-muzyczny. Na scenie w programie pt. „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” zaprezentowała się Chorzelowska Grupa Teatralna oraz Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Po części artystycznej, nagrodzonej koszem słodkości od duszpasterzy z parafii Wszystkich Świętych,  przyszła kolej na degustacje potraw i wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chorzelowa. W trakcie spotkania nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń. – Jest mi niezmiernie miło, że ten wyjątkowy dzień możemy spędzić razem. Chciałbym złożyć Wam najlepsze życzenia, dużo zdrowia, błogosławieństwa bożego i żeby taki uśmiech, jak ten dzisiejszy, zawsze gości na Waszych twarzach. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości. Dla tak wspaniałych ludzi, jakich widzę tutaj na sali, przekonany jestem, że trzeba zrobić jak najwięcej, aby troski i problemy spotykały Was jak najrzadziej. Dziękuje również osobom, które wspomagają naszych seniorów w życiu codziennym. Dzisiaj poświęciliście swój czas i przywieźliście ich do Chorzelowa, za co jestem bardzo wdzięczny – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Dla wielu gości, uroczystość była okazją do przeżycia wspaniałych chwil oraz wspomnień. Wspólna zabawa oraz śpiewy znanych przebojów, którym akompaniowała na pianinie Bernadetta Duszkiewicz, udowodniły, że seniorzy to ludzie wciąż aktywni. Pomimo wieku i problemów zdrowotnych cieszą się życiem i tą radością obdzielają innych.

Damian Małek

Starszy Specjalista ds. Promocji

Urząd Gminy Mielec

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *