~~ MIELECKI SZPITAL PODNOSI JAKOŚĆ USŁUG I ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / MIELECKI SZPITAL PODNOSI JAKOŚĆ USŁUG I ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW

MIELECKI SZPITAL PODNOSI JAKOŚĆ USŁUG I ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW

W Szpitalu Powiatowym w Mielcu trwają dwie ważne inwestycje – przebudowa segmentu C oraz modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Finał tych prac już jesienią tego roku.  

Remontowany segment C wykorzystywany ma być dla potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Wykonawca wymienił już posadzki, okładziny ścienne i powłoki malarskie, a także wykonał ściany działowe i podwieszane sufity. Teraz zajmie się instalacją gazów medycznych wraz z punktami ich poborów i sygnalizacją awaryjną oraz montażem wyposażenia sanitarnego. Obiekt, zgodnie z umową, ma być oddany do użytku najpóźniej do 9 listopada.

Wcześniej, bo do końca września, zakończą się prace w obrębie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obecnie trwa tam budowa nowego, wygodniejszego dla pacjentów wejścia głównego. Kolejnym etapem inwestycji będzie również doposażenie oddziału w aparaturę. Na SOR-ze pojawią się m.in. nowe aparaty USG, RTG i EKG; respiratory; defibrylatory; aparaty do znieczulenia; a także meble medyczne tj. wózki do transportu pacjentów; łóżka wielofunkcyjne; stół zabiegowo-operacyjny czy lampa operacyjna.

Zakupiony sprzęt medyczny podniesie jakość udzielanych świadczeń i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów. Realizacja projektu służyć będzie również dostosowaniu naszego oddziału do obowiązujących przepisów, w tym m.in. tych dotyczących potrzeb osób z niepełnosprawnością  – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiego szpitala.

Zadanie pod nazwą „Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Mielcu” realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość inwestycji wynieść ma łącznie 2 250 000 zł, z czego dofinansowanie obejmie kwotę przeszło 1,9 miliona zł.

Asystent Starosty

Monika Piątek

 

 

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *