~~ Nauczyciele polonijni z wizytą w Stowarzyszeniu „Nasza Gmina” – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / W sieci / Na świecie / Nauczyciele polonijni z wizytą w Stowarzyszeniu „Nasza Gmina”

Nauczyciele polonijni z wizytą w Stowarzyszeniu „Nasza Gmina”

         W dniach od 15 do 19 maja br. Stowarzyszenie „Nasza Gmina” zorganizowało warsztaty edukacyjne dla nauczycieli polonijnych z Ukrainy. Celem wizyty było zapoznanie się z formami   i metodami opieki nad dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Polsce. Uczestnikami było 10 nauczycieli, aktywnych w środowisku polonijnym, a jednocześnie zawodowo pracujących   z dziećmi o specjalnych potrzebach. W tej grupie znaleźli się nauczyciele ze szkół i placówek  w Strusowie, Tarnopolu i Trembowli. Partnerem w Projekcie był Zakład Edukacyjno-Wychowawczy w Trembowli.

W trakcie pobytu w Polsce uczestnicy, podzieleni na dwie grupy, zapoznali się  z funkcjonowaniem placówek edukacyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie – Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Specjalnego w Dulczy Małej oraz Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy i Środowiskowego Domu Samopomocy w Pniu . Poznali metody pracy, wyposażenie, warunki w jakich prowadzone są zajęcia. Ponadto złożyli też wizytę w Publicznym Gimnazjum w Radomyślu Wielkim, które jest szkołą partnerską dla trembowelskiego Zakładu, oraz w Przedszkolu Niepublicznym „Radosny Start”, również prowadzonym przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina”.

Ważnym elementem warsztatów były prelekcje wygłoszone przez mgr Joannę Sak i dr Andrzeja Przybyszewskiego, rozmowy ze specjalistami i wymiana doświadczeń. Zaplanowano również rewizytę naszych nauczycieli na Ukrainie.

Projekt ten był kolejnym elementem trwającej już od 2004 roku współpracy Stowarzyszenia z środowiskiem polonijnym w Trembowli.

Projekt zrealizowany został przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina”, a  sfinansowany   z środków Kancelarii Senatu RP.  Koordynatorem Projektu był Andrzej Przybyszewski.

ap

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *