~~ NOWY REZONANS MAGNETYCZNY OFICJALNIE OTWARTY – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / NOWY REZONANS MAGNETYCZNY OFICJALNIE OTWARTY

NOWY REZONANS MAGNETYCZNY OFICJALNIE OTWARTY

W czwartek, 7 grudnia, w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego, odbyło się oficjalne otwarcie nowego rezonansu magnetycznego.

Udział w oficjalnym otwarciu wzięła firma LUX MED będąca dostawcą całości usług w pracowni rezonansu magnetycznego, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, a także dyrekcja i przedstawiciele personelu szpitala.

Cieszę się, że w naszym szpitalu powiatowym, a wkrótce specjalistycznym, pojawił się tak profesjonalny sprzęt. Wierzę, że równie profesjonalna będzie obsługa tego urządzenia, jak również sposób opisywania badań – mówił starosta Zbigniew Tymuła. – Długo zastanawialiśmy się nad zakupem własnego rezonansu, jednak nie da się zainwestować we wszystkie sprzęty na raz. W tej chwili jesteśmy w trakcie wymiany tomografu, będziemy wymieniać również RTG. Myślę, że rozwiązanie, które zastosowaliśmy w przypadku rezonansu również jest bardzo dobre, daje profesjonalną opiekę pacjentom i korzyści finansowe dla szpitala – dodał starosta, dziękując firmie LUX MED za dotychczasową współpracę.

Swoje podziękowania złożył na ręce Zarządu LUX MED również dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu Leszek Kwaśniewski. – Dziękuję firmie w szczególności za sprawnie przeprowadzony proces wymiany i instalacji nowego rezonansu. Umowę na świadczenie usług badania rezonansem magnetycznym podpisaliśmy na okres pięciu lat. Liczę na to, że uda nam się w tym czasie współpracować równie dobrze, jak dotychczas – podkreślił.

Następnie głos podczas spotkania zabrali przedstawiciele firmy LUX MED: Członek Zarządu LUX MED Bartosz Kapczyński oraz Dyrektor LUX MED Diagnostyki dr Jarosław Minkowski. Jak podkreślili, firma, decydując się na współpracę realizowaną ze środków publicznych, ograniczyła sobie możliwości wykorzystywania sprzętu do prywatnych badań. – Mamy nadzieję, że finansowanie publiczne uda się zwiększyć po to, by sprzęt mógł być odpowiednio wykorzystywany, a pacjenci nie musieli pokrywać kosztów badań ze swoich kieszeni ani też oczekiwać badania przez okres kilku miesięcy. Wierzymy, że mieleccy pacjenci będą zadowoleni z usług pracowni rezonansu – podkreślali.

Oficjalną część spotkania zakończył wykład, który poprowadził dr Maciej Siczek, Dyrektor Medyczny Regionu. Opowiedział on o możliwościach nowego rezonansu magnetycznego i zakresie wykonywanych przez niego badań, a także odpowiedział na pytania lekarzy biorących udział w spotkaniu.

Przypomnijmy.  Badania w mieleckim szpitalu wykonywane są obecnie na nowoczesnym aparacie Siemens Magnetom Avanto 1,5 T. Za jego pomocą można wykonać pełne spektrum badań, w tym: badania naczyniowe (angiografię), cholangiografię (MRCP) oraz rezonans magnetyczny: głowy, szyi, kręgosłupa, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, tkanek miękkich i układu kostno-stawowego (ręki, nadgarstka, łokcia, ramienia, barku, obojczyka, łopatki, mostku, stopy, podudzia, kolana, uda, biodra).

 Biuro Promocji i Informacji

  Monika Piątek

 

 

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *