~~ Obchody katyńsko-smoleńskie [42 zdjęcia} – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Obchody katyńsko-smoleńskie [42 zdjęcia}

Obchody katyńsko-smoleńskie [42 zdjęcia}

Na wtorek, 10 kwietnia, w Bazylice pw. Św. Mateusza  uroczysta Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Polaków pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych miejscach kaźni oraz za śp. Leszka Deptułę, posła na Sejm RP z ziemi mieleckiej, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r., zainaugurowała mieleckie obchody tych rocznic.

Po nabożeństwie nastąpiło złożenie kwiatów przy ścianie katyńskiej, a także przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Oprawę artystyczną uroczystościom zapewnił Chór Szkolny I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Mielcu pod dyrekcją Pawła Lisa oraz recytacje i śpiew uczniów z tego liceum. Następnie obchody przeniosły się na Cmentarz Komunalny w Mielcu – pod grób śp. Leszka Deptuły oraz Pomnik Sybiraków, gdzie również złożono wieńce i kwiaty.

Fot. Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *