~~ OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ I 50-LECIE ELEKTRYKA – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ I 50-LECIE ELEKTRYKA

OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ I 50-LECIE ELEKTRYKA

To był historyczny moment dla mieleckiego Technikum Elektrycznego i jeden z najpiękniejszych prezentów na jubileusz 50-lecia szkoły. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowej, wartej ponad 2,5 miliona złotych sali gimnastycznej.

Podziwiamy dziś inwestycję, której powierzchnia użytkowa liczy aż 923 mkw. To nie tylko sala gimnastyczna, ale również zaplecza techniczne i magazynowe, widownia, antresola, sanitariaty i pomieszczenia trenerskie. Wykonanie tego zadania zainicjowane przez Starostę Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymułę zdaje się być symbolicznym zwieńczeniem dokonań całej szkolnej społeczności – mówił Zbigniew Witek, dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego, który otworzył dzisiejszą uroczystość.

Nowa sala gimnastyczna została poświęcona przez ks. biskupa Stanisława Salaterskiego. Po oficjalnym przecięciu wstęgi, głos zabrał Starosta Zbigniew Tymuła.

Jest mi niezmiernie miło, że właśnie dziś, 1 grudnia, obchodzimy dwie ważne uroczystości, w tym otwarcie sali gimnastycznej. Inwestycja, którą dziś oglądamy, była oczkiem w głowie dla całego Zarządu Powiatu Mieleckiego, sam osobiście doglądałem prac prawie każdego dnia. Cieszę się, że efekty naszych wspólnych wysiłków są dziś tak piękne – mówił starosta. W swoim przemówieniu dziękował Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Władysławowi Ortylowi za dofinansowanie przekazane na realizację zadania w ramach programu RPO WP na lata 2014-2020, a także powiatowym służbom, które przygotowały projekt o dofinansowanie i nadzorowały budowę sali. – Warto pamiętać, że w Elektryku wykonaliśmy również szereg innych prac, m.in. zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz wymianę ogrodzenia – podkreślił starosta. Zebranych w sali gimnastycznej gości zaprosił na otwarcie innych powiatowych inwestycji: boiska wielofunkcyjnego przy ZST oraz sali gimnastycznej w I LO. Obydwa te wydarzenia odbędą się 14 grudnia.

Spotkanie było okazją do złożenia licznych życzeń. Oprócz Starosty Powiatu Mieleckiego, gratulacje z okazji 50-lecia szkoły złożyli na ręce dyrektora Zbigniewa Witka również inni samorządowcy, absolwenci i przyjaciele szkoły. Wicedyrektor Marek Sypek zaprezentował referat dotyczący historii Technikum Elektrycznego, a uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny. Goście mogli oglądać również bogatą wystawę pełną wspomnień z historii szkoły.

Inf. i fot. http://www.powiat-mielecki.pl/pl/20/20/art4304.html

 

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *