~~ Policjanci dbają o bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci dbają o bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

Policjanci dbają o bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

Policjanci przez cały okres ferii zimowych dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu mieleckiego. Prowadzone działania obejmują zarówno kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i podczas zimowisk lub spędzania wolnego czasu w domu.

Okres ferii zimowych to czas, kiedy dzieci i młodzież są bardziej narażone na nieszczęśliwe. Podczas zimowisk często dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń na stokach narciarskich, w trakcie zabaw na lodzie czy śniegu.

Podczas zimowej przerwy w nauce występuje również zwiększone ryzyko zaistnienia wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Mieleccy policjanci jak co roku, prowadzą działania „Bezpieczne ferie”. Akcja ma na celu ograniczenie i wyeliminowanie zagrożeń, z którymi mogą zetknąć się dzieci i młodzież podczas ferii.

Mieleccy policjanci spotykają się z najmłodszymi wszędzie tam, gdzie organizowane są zajęcia w czasie wolnym od nauki. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadzą kontrole autokarów, którymi uczniowie wyjeżdżają na wypoczynek.

Dziś w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem w gminie Tuszów Narodowy policjanci rozmawiali z dziećmi o spędzaniu wolnego czasu w bezpieczny sposób. Mówili o podstawowych zasadach w kontaktach z nieznajomymi. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się pokaz policyjnego sprzętu.

W mijającym tygodniu policjanci przeprowadzili kilkanaście spotkań dotyczących bezpieczeństwa z udziałem dzieci oraz młodzieży na terenie całego powiatu mieleckiego.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/82866,Policjanci-dbaja-o-bezpieczenstwo-w-czasie-ferii-zimowych.html

Sprawdź również

Wyjątkowe święto plonów w Mielcu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zapraszamy na Wojewódzkie Dożynki w Mielcu połączone z Dożynkami Powiatu Mieleckiego. Impreza już 26 sierpnia. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *