Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Pożegnanie z lodowiskiem

Pożegnanie z lodowiskiem

11.02.2017 r. Niedziela 26 lutego 2017 roku będzie ostatnim dniem funkcjonowania lodowiska Miejskiego  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu przy ulicy Kusocińskiego. Następnego dnia firma Skanska prowadząca od października ubiegłego roku prace rozbiórkowe hali sportowo-widowiskowej, przystąpi do demontażu mieleckiego lodowiska.

Obiekt ten otwarty w grudniu 2012 roku przez kilkanaście lat zapewniał rozrywkę tysiącom mielczan podczas zimowych miesięcy. Powstał jako częściowa realizacja kreślonych z wielkim rozmachem w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, planów budowy nowej hali z pełnowymiarowym sztucznym lodowiskiem.

Planów tych nie udało się zrealizować. Dopiero po wielu latach tuż obok popularnej hangar areny przy ulicy Kusocińskiego powstało zadaszone lodowisko sezonowe o wymiarach tafli lodowej 20×40 metrów. Kosztowało 1,2 mln zł. Mogło funkcjonować przy maksymalnej temperaturze około plus 10˚C. Jego zaplecze zorganizowano w zmodernizowanym budynku szatniowym kompleksu letnich basenów.

W związku z rozbiórką starej hali i przygotowaniem placu budowy nowego obiektu sportowo-widowiskowego sztuczne lodowisko musi zostać zdemontowane. Zastanawiano się nad jego przeniesieniem w inne miejsce (np. na teren obok pływalni na osiedlu Smoczka), ale okazuje się że po ponad 14 latach użytkowania nie pozwala na to jego stan techniczny.

Początkowo planowano, że obiekt przy ulicy Kusocińskiego będzie funkcjonował do końca stycznia do zakończenia ferii zimowych 2017. Firma Skanska zgodziła się jednak przesunąć ten termin na koniec lutego.

Ponieważ wszystko wskazuje na to, że w następnym sezonie zimowym mieleckie lodowisko nie będzie działać, dyrekcja MOSiR-u zaprasza wszystkich do korzystania z niego w dniach bieżącego sezonu.

Anna Karwacka

Kierownik Biura Promocji i Informacji

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *