~~ Pożyczka dla szpitala: finansowa konieczność – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Pożyczka dla szpitala: finansowa konieczność

Pożyczka dla szpitala: finansowa konieczność

Mielecki szpital zaciągnął 8 milionów kredytu. Pożyczka jest szansą na spłatę narastających od lat zobowiązań szpitala i unormowania jego aktualnej sytuacji finansowej. – Koszt obsługi pożyczki jest dwukrotnie niższy niż odsetki za opóźnienia w płatnościach zobowiązań – tłumaczy zasadność tej decyzji Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiej lecznicy.

Przypomnijmy. Mielecki szpital o kredyt starał się już w styczniu, jednak ze względu na  warunki udzielenia finansowania oraz przedłużający się proces negocjowania zapisów umowy (m.in. dotyczących kar umownych dla szpitala), nie podjęto decyzji o jej zawarciu. Ponowny konkurs na finansowanie ogłoszony został w kwietniu. Najlepszą cenę zaoferowała wówczas firma Siemens Finance Sp. z o.o. z Warszawy.  – Instytucja ta nie jest parabankiem – co zarzucało nam wiele osób. Siemens Finance Sp. z o.o. należy do ogromnej grupy kapitałowej Siemens i, jako jeden z nielicznych podmiotów na rynku, specjalizuje się w udzielaniu finansowania szpitalom – tłumaczy dyrektor Leszek Kwaśniewski. Z usług tej grupy korzystają w naszym regionie m.in. szpitale w Tarnobrzegu, Dębicy, Krośnie czy Rzeszowie.

Koszt udzielenia kredytu przez Siemens Finance wyniesie 1 968 659,32 zł. Pomimo zwiększenia kwoty finansowania o milion złotych (szpital starał się najpierw o 7 milionów kredytu, następnie zaś o 8 milionów), koszty odsetek pozostały na poziomie oferty styczniowej. Okres w jakim szpital musi spłacić zobowiązanie to równo 10 lat (120 miesięcy).

– Zaciągnięcie pożyczki konieczne było do uregulowania narastających przez ostatnie lata zobowiązań, zwiększenia płynności finansowej oraz odciążenia pracowników administracji szpitala w zakresie licznych negocjacji z dostawcami. Przyjęto model płatności zobowiązań, który polega na maksymalnym ograniczeniu kosztów związanych z regulowaniem płatności – podkreśla dyrektor lecznicy. I dodaje: – Na obecną chwilę szpital nie posiada niezapłaconych faktur.

Inf. Leszek Kwaśniewski – dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu

 

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *