Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Prezydent Daniel Kozdęba o miejskich inwestycjach i o swoim zdrowiu

Prezydent Daniel Kozdęba o miejskich inwestycjach i o swoim zdrowiu

kozdeba 2Konferencja prasowa prezydenta miasta Mielca Daniela Kozdęby i wiceprezydenta Tadusza Siemka

19 sierpnia 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyło się spotkanie z mediami prezydenta miasta Mielca Daniela Kozdęby i wiceprezydenta Tadusza Siemka, w którym uczestniczyła także Anna Karwacka – kierownik Biura Promocji i Informacji.

Podczas konferencji prezydent Kozdęba poinformował o uruchomieniu usługi SMS-owego powiadamiania mieszkańców pod nazwą MielecSMSinfo, który umożliwia otrzymywanie przez mieszkańców miasta informacji sms-owych z następujących dziedzin: kultura, sport, konsultacje społeczne, najtańsze paliwo, komunikaty, ważne informacje, ostrzeżenia meteorologiczne. Szczegóły i możliwość zapisania się do programu na stronie: https://mielec.urzadsms.pl/

System ma umożliwić większy dostęp mieszkańców do informacji. Oczywiście działa także strona miasta Mielca, gdzie nie tylko jest wiele informacji bieżących, ale można także zgłaszać różne sprawy i problemy.

Prezydent Kozdęba poinformował także o dofinansowania inwestycji miejskich w trakcie realizacji, w tym m.in. budowy obiektów rekreacyjno-sportowych na terenach MOSiR (tzw. Błonia) w Mielcu, której wartość wynosi ponad 3 mln zł, zaś uzyskane dofinansowanie to 900 tys. zł. Wartość drugiej części tej inwestycji to ok. 4 mln zł, zaś kwota dofinansowania to ok. 2 mln zł. Wymienione wyżej inwestycje oraz wiele innych przedsięwzięć inwestycyjnych miasta, które omówił także prezydent Tadeusz Siemek, przedstawimy na początku przyszłego tygodnia, po otrzymaniu szczegółowej pisemnej informacji z Urzędu Miasta.

W ramach rozmowy o inwestycjach poruszano także budowę nowej hali sportowej. W chwili obecnej odbywa się procedura odwoławcza dot. wyłonienia projektu hali, co zresztą uwzględniono w harmonogramie. Następnie odbędą się kolejne fazy projektowe i wykonawcze, aż do rozbiórki starej hali i budowy nowego obiektu. Miasto uwzględniło, bądź też weźmie pod uwagę wszystkie wnioski zgłaszane przez kluby sportowe i mieszkańców przy projektowaniu i budowie nowej hali.

Prezydent Daniel Kozdęba w trakcie konferencji poinformował także, że jego nieobecność podyktowana była dbałością o zdrowie. Prezydent zdementował pogłoski o jego złym stanie zdrowia. Stwierdził, że pracuje i jest w dobrej kondycji, co było widać w trakcie konferencji. Zaznaczył jednak, że jeszcze potrzebuje kilku tygodni na dodatkową kurację, która – czego bardzo by chciał, doprowadzi do trwałego zdrowia. Daniel Kozdęba, zaznaczył także, że jego nieobecność nie wpłynie niekorzystnie na funkcjonowanie urzędu. Zgodnie z przepisami swoje zadania realizują wiceprezydenci, ale dodatkowo, żeby móc to realizować pan prezydent wydał szereg upoważnień swoim wieloletnim i doświadczonym urzędnikom. Także spora część prezydenckiej nieobecności pokrywana jest z przysługującego urlopu. Prezydent Kozdęba jest w stałym kontakcie i w pełnej konsultacji w sprawie działań prowadzonych w mieście. Po zakończonej konferencji przedstawiciele mieleckich mediów podchodzili do prezydenta Kozdęby życząc mu dużo zdrowia, do czego również dołącza się nasza redakcja.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

 

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

1 komentarz

  1. Dobre posunięcie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *