Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / 100. rocznica odzyskania niepodległości / Radomyskie obchody Święta Niepodległości

Radomyskie obchody Święta Niepodległości

W piątek mieszkańcy radomyskiej gminy uczcili 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

 Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w radomyskim kościele, koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Niemiec. W kazaniu ks. proboszcz Jerzy Bulsa zwrócił uwagę, że sprawy Ojczyzny powinny jednoczyć wszystkich Polaków: – Ojczyzna to ważna sprawa, która powinna nas jednoczyć , jak to wydarzenie z Roku Pańskiego 1918. Tak jak to zrobili nasi przodkowie, aby wydobyć Ojczyznę z okowów niewoli po 123 latach. Do tego potrzebna była odwaga i heroizm. Nasi przodkowie nie bali się pokazać swojej narodowej świadomości.

Po nabożeństwie miał miejsce „Wieczór Patriotyczny” w wykonaniu Chóru Echo i młodzieży z Radomyśla Wielkiego, a po nim „Śpiewanki Patriotyczne”, czyli wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich z czasów kształtowania się naszej państwowości po okresie zaborów.

Na koniec delegacje samorządowców gminnych i powiatowych, strażaków, nauczycieli i związkowców złożyły wiązanki kwiatów przy figurce Matki Bożej na Rynku.

– Takie wydarzenia, jak Święto Niepodległości powinny nas jednoczyć i dawać poczucie wspólnoty. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości i ją przygotowali – powiedział na zakończenie obchodów burmistrz Józef Rybiński.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *