Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Rekord Guinnessa w Radomyślu Wielkim

Rekord Guinnessa w Radomyślu Wielkim

W najbliższą sobotę (21 lipca) Gmina Radomyśl Wielki wespół z przedstawicielami lokalnych zakładów przetwórstwa mięsnego zamierza ustanowić kolejny rekord Guinnessa.

 Jedną z atrakcji tegorocznego 12. Podkarpackiego Dnia Wędliniarza, który odbędzie się na stadionie w Radomyślu Wielkim, będzie próba ustanowienia rekordu zatwierdzonego przez Guinness World Records. Tym razem organizatorzy w ramach promocji gminy będą chcieli zbudować najwyższą wieżę z kiełbasy. – Wybór tego typu przedsięwzięcia jest nieprzypadkowy, gdyż radomyska gmina jest prawdziwym zagłębiem wędlin wytwarzanych tradycyjnymi metodami. W ten widowiskowy sposób chcemy promować lokalne, tradycyjne wędliniarstwo – wyjaśnia Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Jak to będzie wyglądać?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań zadawanych przez osoby, które już słyszały o próbie ustanowienia rekordu. Odpowiedź brzmi: to trzeba zobaczyć. Niemniej zdradźmy kilka szczegółów. – Wieża musi być wykonana wyłącznie z kiełbasy o średnicy nie większej niż 5 cm. Nie można przy tym wykorzystywać żadnych dodatkowych podpór, środków wzmacniających konstrukcję i zabezpieczających ją przez upadkiem. Aby osiągnięcie zostało uznane za rekordowe przez londyńskiego Guinnessa, wieża musi mierzyć przynajmniej 1,51 metra wysokości i od momentu zmierzenia ustać samodzielnie bez podpórek przez co najmniej 5 sekund – dodaje Stanisław Lonczak.

Degustacja dla każdego

Po dokonaniu wszelkich niezbędnych pomiarów każdy uczestnik Podkarpackiego Dnia Wędliniarza będzie mógł skosztować kiełbasy z rekordowej wieży. Początek tego przedsięwzięcia przewidziano na godz. 16.30.

 Poprzednie rekordy

Przypomnijmy, że w 2014 r. Gmina Radomyśl Wielki pobiła rekord Guinnessa na najdłuższą kaszankę, która mierzyła 224 metry przed zaparzeniem i 226,67 m po zaparzeniu. Z kolei dwa lata temu ustanowiła rekord Polski na najdłuższą linię z kiełbasy, która przybrała niebanalny kształt klucza wiolinowego. Rekordowy wynik – 214 metrów – został osiągnięty przy udziale 196 wolontariuszy.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Areszt dla sprawcy rozboju

19.03.2019. Dwa miesiące w areszcie spędzi 25-letni mieszkaniec gminy Borowa, który wraz z kolegą wtargnął …