~~ Sporo wiedzą o ojczystym języku – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Sporo wiedzą o ojczystym języku

Sporo wiedzą o ojczystym języku

Joanna Eliza Skrzyniarz wygrała Gminny Konkurs Języka Polskiego, który po raz jedenasty odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej.

W tym roku w rywalizacji wzięli udział uczniowie 8 szkół z gminy Radomyśl Wielki. Zmagali się oni m.in. z umiejętnością konstruowania zdań pojedynczych i złożonych, ze znajomością związków frazeologicznych i przysłów czy poprawną odmianą i stosowaniem różnych części mowy, także o nietypowej odmianie.

– Celem konkursu było propagowanie dbałości o poprawność językową, kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień uczniów. Uczniowie byli świetnie przygotowani, a poziom był bardzo wyrównany, stąd wielu z nich otrzymało ex aequo drugie i trzecie miejsca – powiedziała polonistka Beata Wrzesień, organizatorka zmagań.

Zwyciężczynią okazała się Joanna Eliza Skrzyniarz, uczennica kl. VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej.

Drugie miejsce zajęły Wiktoria Siembab (NSP Dulcza Mała), Alicja Nawój (ZSP Janowiec) i Julia Garncarz (ZSP Dulcza Wielka). Trzecia lokata przypadła Wiktorii Kuśnierz (ZSP Partynia) i Norbertowi Sypkowi (SP Podborze).

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim , a ich opiekunowie listy gratulacyjne z podziękowaniami.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Wyjątkowe święto plonów w Mielcu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zapraszamy na Wojewódzkie Dożynki w Mielcu połączone z Dożynkami Powiatu Mieleckiego. Impreza już 26 sierpnia. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *