Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Święto Ludowe – Padewski sztandar PSL ma 80 lat

Święto Ludowe – Padewski sztandar PSL ma 80 lat

4 czerwca 2017 r. w Padwi Narodowej odbywały się gminne obchody Święta Ludowego zorganizowane przez tamtejszy zarząd Gminny i Koło Polskiego Stronnictwa Ludowego w Padwi Narodowej. Zainaugurowała je Msza św. w kościele parafialnym, zaś po niej ludowcy wraz ze sztandarami udali się do Domu Ludowego w Padwi Narodowej, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne. Prowadził je Stanisław Bik – prezes Zarządu Gminnego PSL, a współgospodarzem był Grzegorz Czaja – prezes Koła PSL w Padwi Narodowej. Wśród honorowych gości byli m.in.: Jan Tarpata – radny Województwa Podkarpackiego, Andrzej Chrabąszcz – prezes zarządu Powiatowego PSL w Mielcu, Janusz Bik – przewodniczący Rady Gminy Padew Narodowa, członek władz powiatowych i wojewódzkich PSL, Stefan Żarów – przewodniczący Komisji Rewizyjnej przy Zarządzie Wojewódzkim PSL w Rzeszowie oraz gość specjalny Robert Pluta – wójt Gminy Padew Narodowa.

Na przebieg uroczystości złożyły się m.in. prezentacja sztandaru jubilata Koła PSL w Padwi oraz przedstawienie jego historii, odznaczenia dla działaczy PSL i wystąpienia okolicznościowe. Wystąpił także wnuk Władysława Szklarza, przedwojennego działacza ludowego w Padwi narodowej, podczas okupacji niemieckiej dowódcy Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej, po wojnie prześladowanego i więzionego przez władze PRL. Na zakończenie zebrali odśpiewali pieśń „Rotę”. Z okazji uroczystości wydano i rozdano wśród obecnych dwie broszury: „Historia Sztandaru Polskiego Stronnictwa Ludowego w Padwi Narodowej 1937-2017” opracowana przez Stanisława Bika i Grzegorza Czaję oraz „Zwykły człowiek, niezwyczajne życie naszego dziadka Władysława” opracowane przez Pawła Morańdę i Annę Synowiec.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

 

Sprawdź również

Powiatowe zakończenie roku: znamy najzdolniejszą młodzież i „BELFRA THE BEST’ię”

W mieleckim SCK odbyło się doroczne zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich prowadzonych przez Powiat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *