~~ Szkoła jak nowa – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Szkoła jak nowa

Szkoła jak nowa

Jeszcze przed nowym rokiem szkolnym zakończyła się przebudowa szkoły w Dulczy Wielkiej. Budynek zyskał dach, poddasze, został ocieplony i ma nową elewację.

Nadbudowa dachu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej rozpoczęła się jeszcze jesienią ubiegłego roku. Oprócz zmiany konstrukcji i pokrycia dachowego, wykonane zostały wieńce żelbetowe, instalacja odgromowa, wejścia na poddasze, a klatka schodowa dostosowana została do przepisów przeciwpożarowych.

Wiosną rozpoczęły się prace związane z wykonaniem ocieplenia stropodachu i docieplenia ścian zewnętrznych. Przy okazji zmodernizowany został system grzewczy i instalacji ciepłej wody użytkowej (wymianę zasobnika i kotła centralnego ogrzewania. Przeprowadzono także roboty remontowe; m.in. malowanie ścian i drzwi oraz rozebrano zbędne filary. Wykonane zostały także prace na zewnątrz szkoły. Wyremontowany został plac apelowy i chodniki.

Całość robót kosztowała około miliona złotych. Na roboty termomodernizacyjne gmina wzięła pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Rzeszowa (częściowo może zostać ona umorzona po spełnieniu zakładanych parametrów) oraz uzyskała dotację z tegoż Funduszu w wysokości 50 tys. zł.

– Dziś już można powiedzieć, że szkoła całkowicie zmieniła swój wygląd – komentuje burmistrz Józef Rybiński.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE NA MIELECKIM LOTNISKU

Zbliżające się wielkimi krokami IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze zaplanowane na sobotę 28 lipca wzbudzają ogromne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *