Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Szlachetna Paczka z Dulczy Wielkiej

Szlachetna Paczka z Dulczy Wielkiej

Rodzina z okolic Mielca otrzymała świąteczne prezenty od mieszkańców Dulczy Wielkiej (gm. Radomyśl Wielki) w ramach „Szlachetnej Paczki”.

Po raz drugi w tę ogólnonarodową akcję pomocy potrzebującym rodzinom włączył się Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej. Na przełomie listopada i grudnia akcję przeprowadzili nauczyciele Otylia Mazur i Marek Midura pod nadzorem prężnie działającej Rady Rodziców.

Zadanie wykonane

Ilość zgromadzonych produktów przerosła najśmielsze oczekiwania, całe zapotrzebowanie wyznaczonej rodziny zostało zrealizowane. Rodzice, uczniowie oraz osoby niezwiązane z naszą szkołą przynieśli m.in.: nowe kołdry, poduszki, pościele, koce, sokowirówkę, czajniki, artykuły szkolne, ubrania, buty, kosmetyki, środki chemiczne  i artykuły spożywcze.

– Cieszymy się i jesteśmy ogromnie dumni, że możemy liczyć na społeczność szkolną i mieszkańców wsi, którzy wspierają jakże potrzebną akcję naszych  wolontariuszy – przekazują nauczyciele z Dulczy Wielkiej.

Akcja trwała do piątku 8 grudnia. Tego dnia uczniowie wraz z opiekunami zapakowali paczki, które w sobotę zostały dostarczone wybranej rodzinie z okolic Mielca.

Dla niemowląt

Jednocześnie do 15 grudnia szkoła prowadzi akcję pomocy oddziałowi neonatologii z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. – Zbieramy kosmetyki dla niemowląt, kocyki, pieluszki i malutkie ubranka dla chorych i pozostawionych noworodków. Również ta akcja zakończy się wielkim sukcesem gdyż „maluszki” nie zostały pozostawione samym sobie, bowiem dzieci i ich rodzice przynoszą potrzebne rzeczy – informuje Agnieszka Snuzik, dyrektorka szkoły.

Fot. ZSP Dulcza Wlk.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

 

Sprawdź również

finał PLASTYKONU

Fantastyczni, uzdolnieni młodzi ludzie z mieleckich szkół przesłali 117 prac plastycznych na organizowany przez Dom …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *