~~ Udane występy radomyskich zapaśników na memoriale w Dębicy – Promocja Mielec
Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Sport / Mecze i imprezy / Udane występy radomyskich zapaśników na memoriale w Dębicy

Udane występy radomyskich zapaśników na memoriale w Dębicy

Przysłowiowy worek medali przywieźli młodzi radomyślanie z Dębicy, gdzie rozegrany został VII Turniej Zapaśniczy im. Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada w stylu klasycznym.

 

reklama:

 

 

W turnieju uczestniczyło 65 zawodników w wieku od 8 do 19 lat z trzech klubów z Dębicy, Skrzyszowa i Radomyśla Wielkiego oraz dwóch zapaśników ze Szwecji. Radomyśl reprezentowało 19 uczniów ze szkoły podstawowej oraz dwóch uczniów z gimnazjum. Najmłodsi z uczestników zawodów walczyli w mini zapasach, starsi musieli pokonać swojego przeciwnika w normalnej walce zapaśniczej. Młodzi radomyślanie zaprezentowali się bardzo dobrze. – Niemal wszyscy nasi zawodnicy wrócili z medalami, co jest niewątpliwie dużym sukcesem i dobrze wróży na przyszłość – przekazuje trener Wojciech Bartkowicz.

W zapasach klasycznych w dębickim turnieju zwyciężali: Jakub Wilaszek (w kategorii wagowej 50 kg), Daniel Ziobroń (w kat. wag.  32 kg), Igor Szocik, (w kat. wag. 36 kg). Na drugim stopniu podium stanął Mikołaj Humaj (w kat. wag. 75 kg), zaś na trzecim Julian Pleban i Wiktor Szpyrka (w kat. wag. 36 kg), Piotr Szubart (w kat. wag. 50 kg). Z kolei w mini zapasach w swoich kategoriach wagowych triumfowały: Milena Subernat, Oliwia Czapiga i Wiktoria Kopacz. Srebrne medale zdobyli: Weronika Kopacz, Amelia Pytka, Aurelia Węglarz, Martyna Ziobroń, Maciej Stachowicz, Konrad Ziobroń, zaś brązowe: Dawid Jarosz, Kacper Drąg i Hubert Moskal.

Organizatorami VII Memoriału im. Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada w zapasach w stylu klasycznym, który odbył się 19 grudnia, były Urząd Miasta i Gminy Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Podkarpacki Związek Zapaśniczy. Celem imprezy było uczczenie pamięci wielkich mistrzów zapasów walczących w barwach Klubu Sportowego Wisłoka Dębica, popularyzacja sportu zapaśniczego oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

 

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

 

Udane występy radomyskich zapaśników

Sprawdź również

Stal Mielec kończy przygotowania i szykuje się na mecz z Garbarnią

Trener Artur Skowronek, pomocnik Bartosz Nowak i obrońca Krystian Getinger spotkali się dzisiaj z dziennikarzami …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *