Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / W sieci / Na świecie / Wizyta znanej amerykańskiej dziennikarki w Starostwie Powiatowym

Wizyta znanej amerykańskiej dziennikarki w Starostwie Powiatowym

DSCN2729W ostatnią sobotę znana amerykańska dziennikarka Rita Cosby odwiedziła Starostwo Powiatowe, gdzie spotkała się ze Starostą Zbigniewem Tymuła, radnymi powiatu oraz pracownikami starostwa. Podczas spotkania Starosta zaprezentował Pani Cosby najważniejsze informacje o naszym powiecie, prowadzonych inwestycjach oraz planach na przyszłość.

– Jestem niezmiernie zadowolony z sobotniego spotkania z Panią Cosby. Miłym jest, że tak znana osoba znalazła chwilę czasu podczas swojego pobytu w Polsce, aby odwiedzić nasz powiat i posłuchać o tym co się u nas dzieje. Oficjalne spotkanie w starostwie i później nieoficjalna wycieczka po Mielcu były okazją do wymiany poglądów o działalności politycznej w Polsce oraz USA, jak również wymiany doświadczeń. Pani Rita zapewniła nas o chęci dalszej współpracy i wymianie kontaktów z przedstawicielami amerykańskich władz oraz przedsiębiorców – mówił Zbigniew Tymuła.20161119_120134

Po oficjalnej części wizyty w starostwie Pani Cosby wraz z władzami powiatowymi oraz m.in. Marszałkiem Władysławem Ortylem zwiedzała najważniejsze miejsca w Mielcu oraz zakłady lotnicze PZL Mielec.

Wizyta Rity Cosby w Mielcu zbiegła się z jej wizytą na organizowanym w Jasionce gospodarczym Kongresie 590, w którym uczestniczyli m.in. Prezydent Andrzej Duda oraz Premier Beata Szydło.

Rita Cosby – amerykańska dziennikarka telewizyjna, trzykrotna laureatka Nagrody Emmy. Córka polskiego powstańca warszawskiego Ryszarda Kossobudzkiego, który po upadku Powstania znalazł się w niemieckiej niewoli, z której uciekł w 1945, a po wojnie wyemigrował do USA. W swojej karierze przeprowadziła liczne, głośne wywiady ze znanymi postaciami, m.in. z politykami: Jaserem Arafatem, Arielem Szaronem i Slobodanem, bokserem M. Tysonem, piosenkarzem M. Jacksonem i odbywającym karę dożywocia seryjnym mordercą, Davidem Berkowitzem. Była pierwszą reporterką, która dotarła do więźniów w Guantánamo.

Asystent Starosty

Ewelina Indyk-Rusek

Sprawdź również

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *