Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie Świąt

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie Świąt

19.12.2017. Czas przedświątecznych zakupów, przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku jest tym, w którym nasila się działanie oszustów, kieszonkowców i domokrążców. Policjanci apelują o ostrożność wobec osób odwiedzających nasze domy, a także zabezpieczenie mieszkań i domów na czas świątecznych wyjazdów. Podczas przedświątecznych zakupów zadbajmy również o swoje dokumenty, portfele i telefony. Bądź ostrożny, nie daj się okraść!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas wzmożonych zakupów. Zabiegani i roztargnieni, zajęci zakupami często tracimy czujność. Niejednokrotnie wykorzystują to kieszonkowcy. Policjanci przypominają – przedświąteczny okres to czas, kiedy złodzieje stają się szczególnie aktywni. W tym czasie policjanci zwracać będą uwagę na przeciwdziałanie kradzieżom i oszustwom w mieleckich centrach handlowych, na targowiskach i bazarach.

Policjanci będą patrolować okolice miejsc, gdzie prowadzi się handel wyrobami pirotechnicznymi i sprzedaż choinek. Pamiętajmy, że nasze zmęczenie i roztargnienie podczas tych szczególnych dni wykorzystać mogą złodzieje i domokrążcy.

•    w miejscach niebezpiecznych trzymaj swoją torebkę lub saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie;
•    kluczy do mieszkania nie noś z dokumentami z adresem – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet, może okraść twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować;
•    nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb;
•    podczas mierzenia garderoby, pakowania sprawunków, płacenia w sklepie, nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę;
•    zwracaj uwagę na sztuczny tłok i zamieszanie wokół ciebie w sklepie, autobusie czy w innym miejscu;
•    jeśli zauważysz moment kradzieży krzycz głośno „złodziej”; staraj się zwrócić uwagę jak największej liczbie osób na to zdarzenie;
•    powiadom jak najszybciej Policję (prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania Policji);
W przypadku, kiedy poczujemy się zagrożeni, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Zawsze możemy zadzwonić na numery alarmowe 997 i 112.

Święta to również czas, w którym wiele osób będzie odwiedzać swoje rodziny. Wyjeżdżając zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania czy domu przed wyjazdem.
•    Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cenniejszej biżuterii czy papierów wartościowych jest bank.
•    Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna swojego mieszkania, załóżmy dobre zamki.
•    Uważajmy na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytajmy, kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność     może uchronić przed kradzieżą, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne Policji, gdyby do włamania doszło.
•    Współdziałajmy z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich mieszkanie. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami, zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.
•    Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna, opróżniali skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.

Inf. i fot.: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/82120,Wspolnie-zadbajmy-o-bezpieczenstwo-w-czasie-Swiat.html

Sprawdź również

SPR Stal Mielec z licencją na grę w PGNiG Superlidze!

Komisarz PGNiG Superligi informuje, że licencje na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *