Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / Z Mielca na wystawę ,,Pułtusk w malarstwie” Ryszarda Gbiorczyka

Z Mielca na wystawę ,,Pułtusk w malarstwie” Ryszarda Gbiorczyka

magdalenkaod 15 do 18 września 2016 r. obchodzone były Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza, których m.in. główną atrakcją był Pułtuski Festiwal Biegów. Nie brakowało jednak wielu ciekawych wydarzeń towarzyszących, a wśród nich w malowniczo położonej, na tle pułtuskiego zamku – kaplicy pw. św. Marii Magdaleny – wystawa pt. ,,Pułtusk w malarstwie” Ryszarda Gbiorczyka. Na wystawionych obrazach w niezwykle realistyczny sposób, ten artysta malarz z wykształcenia i powołania przedstawił pejzaże mazowieckiej Wenecji Północy, grodu nad Narwią i jego stare zabytki. Dla mnie jako urodzonego i wychowanego w tym mieście była bardzo wzruszająca refleksja, a dla mojej żony Krystyny parającej się malarstwem, wspaniała lekcja sztuki. Podobnież artystycznych uniesień, może w trochę innym wymiarze, dostarczyła wystawa mojej wnuczce Alicji.

Ryszard Gbiorczyk urodził się w Dłużynie na Wielkopolsce, jest absolwentem UMCS w Lublinie, mieszka i tworzy w Warszawie, a Pułtusk polubił  dzięki swojej żonie, która pochodzi z tego miasta. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą. Warto było zwiedzić jego wystawę, warto też odnaleźć go w internecie i podziwiać wiele innych tematycznie dzieł, które stworzył.

Włodzimierz Gąsiewski

Fot. Włodzimierz Gąsiewski i Krystyna Gargas-Gąsiewska

Zdjęcie kaplicy pw. św. Marii Magdaleny pochodzi z 2015 r.

Sprawdź również

Powiatowe zakończenie roku: znamy najzdolniejszą młodzież i „BELFRA THE BEST’ię”

W mieleckim SCK odbyło się doroczne zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich prowadzonych przez Powiat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *